Rīgā būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “GEO”

No šī gada 5. jūnija līdz 25. jūlijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde “GEO”. 

Laikā, kad iespēja šķērsot ģeogrāfiskās robežas un iepazīt starptautisko mākslu vēl pagaidām ir ierobežota, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru būs skatāma starptautiska laikmetīgās glezniecības izstāde “GEO”.

Izstādes “GEO” mākslinieciskā koncepta pamatā ir divu vienojošo aspektu – ģeogrāfiskās daudzveidības un ģeometriskās izteiksmes formas – apvienojums mākslā, liecinot par mākslinieku spēju radošo dialogu ietvaros rast kopējas mākslas šķautnes un vienlaikus rādīt individuālas rokraksta iezīmes, nojaucot ģeogrāfijā un valstu dalījumā pieņemtās idejiskās robežšķirtnes. Abstraktā valoda šeit un ārpus robežām nereti ir līdzīgi radīta. Tās izpausmēs ir vērojami spilgtāki vai mazāk izcelti pavērsieni, ko ierauga tikai skatītājs.

Ekspozīcija veidota, apzināti pārstāvot tikai ārvalstu māksliniekus, tādējādi apliecinot Marka Rotko mākslas centru kā mājvietu lielākajai starptautiskajai mūsdienu glezniecības kolekcijai Baltijā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekciju veido vairāk nekā 2000 mākslas darbi dažādos mākslas medijos: glezniecībā, keramikā, grafikā, tekstilā un fotogrāfijā. Tie ir starptautisko mākslas simpoziju ietvaros jaunradītie darbi, Latvijas un ārvalstu mākslinieku, sadarbības partneru dāvinājumi un mākslas darbu iepirkumi. Rotko centrs ne tikai glabāt šo vērtīgo kolekciju, bet arī regulāri to eksponē gan mākslas centrā, gan arī citās kultūras un mākslas telpās Latvijā un ārvalstīs.

Izstādē pārstāvētie mākslinieki: Toms Rudoks, Ramūns Čeponis (Lietuva), Barbara Rozengārta,  Ēdeltraute Rāta, Martins Fosvinkels (Vācija), Sipriano Martiness (Venecuēla, Lielbritānija), Endrū Kolberts, Dīenna Sērlina (ASV), Gonsalo Rodrigess Gomess (Spānija), Kataržina Kovaļska, Pāvels Vasovskis, Pjotrs Skovrons, Anna Podlevska-Polita (Polija), Katarina Balunova (Slovākija), Džordžs Mērtens, Hosē Hērkens (Nīderlande), Aleksandrs Seļivanovs (Krievija), Agostino Tulumeljo  (Itālija).

Organizē: Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru.

Izstādes kuratori: Zane Melāne, Māris Čačka.

Apmeklējot izstādi ir jālieto mutes un deguna aizsegs un jāietur divu metru distance, izņemot personām, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā. Vēlama iepriekšēja apmeklējumu pieteikšana, rakstot uz e-pastu: makslastelpa@riga.lv vai zvanot pa tālruni 67026726.