Radošā nodarbība “Dadaisma kolāžu darbnīca” bērniem un vecākiem

Svētdien, 14. aprīlī, plkst. 11.00 bērni un viņu vecāki tiek aicināti uz radošo nodarbību  “Dadaisma kolāžu darbnīca” Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Dadaisms ˗ tas reizē ir viss, bet reizē nekas. “Dada”˗ nenozīmē neko, bet nekas ˗ tā ir brīvība. Dadaisms mākslā ir visdažādākā veida meklējumi un eksperimenti, lai pa daļām izjauktu pieņemtos uzskatus par pasauli un atkal tos kopā saliktu visneparastākajā un iepriekš neredzētajā veidā. Nekas nav pasargāts no dadas uzbrukuma ˗ neviens mākslas svētums, uzskats par skaisto vai vispārzināms fakts.

Nodarbību vadīs Andrejs Lavrinovičs, grafikas mākslinieks un Latvijas zināmākās grafikas izdevniecības “Popper Publishing” redaktors. Bērni tiks aicināti dekonstruēt un dadaiskot kolāžu veidā. Viņiem būs iespēja griezt un zīmēt grāmatās, līmēt un burzīt žurnālus, kā arī pēc nodarbības apskatīt “Popper Publishing” drukāto izdevumu izstādi.

Dalība nodarbībā ir bez maksas, un darba materiāli tiks nodrošināti. Plānotais pasākuma ilgums ir aptuveni pusotra stunda. Lūgums ierasties drēbēs, kuras nav bail nosmērēt.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” radošo darbnīcu nodarbību cikls ˗ tematiskās lekcijas norisināsies visu 2019. gadu, reizi mēnesī. Tās vadīs dažādu nozaru profesionāļi, un ikvienam būs iespēja piedalīties sarunās par kultūras virzieniem un aktualitātēm, kā arī radoši izpausties praktiskajās nodarbībās.