Radošā darbnīca bērniem izstādē “Hanzas jaunais zelts”

Vizuālās mākslas izstādes “Hanzas jaunais zelts” ietvaros šo svētdien, 19. septembrī, plkst. 11.30 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” norisināsies bērnu radošā nodarbība “Piloti”.

Nodarbības laikā bērni kopā ar izstādes scenogrāfu Artūru Virtmani aizceļos atpakaļ pagātnē un tiks iepazīstināti ar Hanzas savienības vēsturi un izstādes “Hanzas jaunais zelts” starptautisku mākslinieku darbiem. Pēc iepazīšanās ar izstādes darbiem bērniem būs iespēja pašiem izveidot mākslas darbus/instalācijas par tēmu “Hanzas jaunais zelts”, veidojot mazus un lielus maketus par tēmu vai atveidojot kādu no izstādes darbiem savā interpretācijā un nodarbības beigās radīt pašiem savu izstādi.

Izglītojošās nodarbības paredzētas bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Dalības maksa par nodarbību ir 7 eiro, tajā iekļauti visi nodarbībai nepieciešamie materiāli un darba apģērbs. Nodarbība ilgst divas stundas. Bērnu vecāki šajā laikā ir laipni aicināti atstāt savas atvases pedagoga uzraudzībā un apmeklēt izstādi vai piedalīties aktivitātēs kopā ar bērniem.

Lūdzam pieteikt dalībnieku savlaicīgi pa tālruni 67026726 vai sūtot informāciju elektroniski uz e-pastu: makslastelpa@riga.lv.

Apmeklējot bērnu nodarbību un izstādi ir jālieto mutes un deguna aizsegs un jāietur divu metru distance (izņemot personām, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā).

Kā ziņots iepriekš, līdz 19. septembrim izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” un Rīgas Sv. Pētera baznīcas Gaiļa zālē norisinās starptautiska vizuālās mākslas izstāde “Hanzas jaunais zelts”. Izstādē piedalās 30 mākslinieki no Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas, Vācijas un Zviedrijas, pārstāvot 20 Hanzas savienības pilsētas. Konceptuāli izstāde dalās divās daļās – izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” aplūkojami darbi, kas raksturojami kā “New Media” – telpiskas, multimediālas instalācijas un mākslas darbi vai objekti, kuru veidošanā izmantoti tēlainās izteiksmes un tehniskie risinājumi ārpus tradicionālās mākslas robežām. Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā izvietota otra izstādes daļa, kuru veido glezniecības un grafikas mākslas darbi, kas tapuši klasiskās tehnikās un pieejās.

Izstādes scenogrāfi Kristians Brekte un Artūrs Virtmanis. Izstādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” un Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvalde sadarbībā ar “Internationale Arbeitsgemeinschaft HanseArtWorks”.