Pusaudži – pusaudžiem: „100 domas manai Rīgai!”

Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” īsteno sabiedrības integrācijas projektu Pusaudži – pusaudžiem: „100 domas manai Rīgai!”. Projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības Integrācijas programmas ietvaros.

Projekts Pusaudži – pusaudžiem: „100 domas manai Rīgai!” ir paredzēts, lai stiprinātu mazākumtautību ģimeņu bērnu un jauniešu piederības sajūtu savai pilsētai, mazinātu sociālu atstumtību Rīgas jaunākās paaudzes vidū, veicinātu cieņu un mīlestību pret savu valsti, pilsētu, apkaimi un pilnveidotu savas latviešu valodas prasmes. Projektā tiek apkopotas 100 domas vai idejas un 100 foto mirkļi vai radošie darbi no pusaudžiem, kā vēstījums citiem pusaudžiem – mazajiem rīdziniekiem pirms Latvijas simtgades.

Ir notikušas ekskursijas projekta dalībniekiem skaistāko un nozīmīgāko objektu izzināšanai un izpētei Rīgā un Latgales priekšpilsētā – Latvijas Valsts Mākslas muzejs, Mākslas muzejs “Rīgas Birža”, izstāžu zāle “Arsenāls”, Mazjumpravas muiža, Latvijas Nacionālā Opera, Spīķeru kvartāls, Daugavas promenāde. BJC “Daugmale” izglītības metodiķe, kultūras pasākumu organizatore, gidu skolas vadītāja Iveta Eihe novadīja interesantas un izzinošas ekskursijas, kā arī katram projekta dalībniekam sagatavoja izdales materiālus par Rīgas apskates objektiem. Ekskursijās aktīvi iesaistījās Rīgas 72.vidusskolas, Rīgas 88.vidusskolas, Rīgas 10.vidusskolas skolēni, kā arī 38 individuāli pieteikušies Rīgas pusaudži.

Tiek realizētas izglītojošas un radošas aktivitātes un pieredzes apkopošana – tika ierakstītas 100 video intervijas (latviešu valodā) ar katru no projekta dalībniekiem. Interviju ierakstu un fotoreportāžas veica BJC “Daugmale” pedagogi – Kinokluba “Horizonts” vadītāja Lilita Aleksejeva un brīvā laika centra pedagogs Līva Ālīte. Turpmāk sekos laikietilpīgs montēšanas darbs.

Pēdējā projekta posmā (novembrī) notiks projekta dalībnieku radošo darbu izstāde „100 radošas idejas manai Rīgai!” no 6.11. līdz 10.12.2017. Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”. Darbus izstādei var iesniegt līdz 1.novembrim (atnesot tos uz BJC “Daugmale”).

Izstādes svinīgs pasākums notiks 16.novembrī, plkst.16.00, BJC “Daugmale”, Jēkabpils ielā 19a. Apkopots un samontēts video materiāls „100 pozitīvas domas manai Rīgai!” tiks demonstrēts 16.novembrī un tiks publicēts sociālajos tīklos internetā.

Informāciju sagatavoja: Inga Korņejeva, Projekta koordinatore, BJC “Daugmale” izglītības metodiķe (29793026)