Pirmais Latvijas kauss alpīnisma tehnikā “Sasaites” bērniem un jauniešiem

2023.gada 14. un 15. janvārī BJC “Daugmale” Aglonas ielā 39, Rīgā notika sacensības Latvijas kauss 2022 alpīnisma tehnikā “Sasaites” bērniem un jauniešiem 2.posms. Dalībniekiem bija iespēja rādīt savas prasmes alpīnisma tehnikā un veiklībā, sacenšoties individuāli un pa pāriem – sasaitēs.

14.janvārī dalībnieki sacentās alpīnisma tehnikā individuāli, kur katram dalībniekam bija jāveic 5 distances. Sacensībās piedalījās 27 dalībnieki 3 vecuma grupās, BJC “Daugmale” un “Remoss” audzēkņi. Vislielākā pārstāvība bija B grupā (2006. -1997), kur piedalījās 11 dalībnieki. Jāatzīst, ka sacensības bija patiešām spraigas, jo visās grupās sacensību vērtējums izšķīrās tieši pēdējā distancē. Sacensību rezultātus skatīt www.climbing.lv. D un C grupā par dalību sacensībās piemiņas balvas saņēma ne tikai 1.-3.vietas ieguvēji, bet visi dalībnieki.

  1. janvārī dalībnieki sacentās pa pāriem, kur katrai sasaitei bija jāveic 3 distances. Piedalījās 12 sasaites (24 dalībnieki) no BJC “Daugmale”, kur lielākā pārstāvība atkal bija tieši B grupā (2006. -1997). Sacensību rezultātus skatīt www.climbing.lv.

15.janvārī tika pasniegti kausi labākiem sportistiem alpīnisma tehnikā. Lai varētu piedalīties kausa izcīņā dalībniekam bija jāpiedalās vismaz divās no trim sacensībām (19.03.2022 – sasaites, 14.01.2023. – individuāli un 15.01.2023.- sasaites).

Pirmā Latvijas Kausa alpīnisma tehnikā ieguvēji:

D grupa

1.vieta – Elizabete Vecmane un Helmuts Zaicevs (trenere G. Meļķe)

2.vieta – Matvejs Vlasovs (trenere L. Lezdiņa)

3.vieta – Edvards Vilks (treneris K. Vilks)

C grupa

1.vieta – Anete Kūlupa un Roberts Kalniņš (trenere L. Ansone)

2.vieta – Elizabete Ziemele (trenere G.Meļķe) un Dastins Jevdokimovs (trenere L. Ansone)

3.vieta – Monika Marta Neimane (trenere L. Ansone) un Raivis Rubiķis (trenere G. Meļķe)

B grupa

1.vieta – Sovija Cera un Josifs Judins (trenere L.Lezdiņa)

2.vieta  – Līva Eglīte (trenere L. Ansone) un Daniels Kronbergs (trenere L. Lezdiņa)

3.vieta – Luīze Paksū (trenere L. Lezdiņa) un Rolands Jankovskis (treneris K. Vilks)

Apsveicam pirmā Latvijas kausa alpīnisma tehnikā bērniem un jauniešiem ieguvējus!

Rezultātus skatīt www.climbing.lv

Nelielais dalībnieku skaits jaunākās grupās parāda, ka ierobežojošiem noteikumiem COVID-19 pandēmijas laikā ir būtiski ietekmējuši sportistu sagatavotību un sportiskumu, un būs nepieciešams laiks, lai atkal atjaunotu alpīnisma sportiskās tradīcijas bērnu un jauniešu vidē.

Pateicamies visiem par aktīvu iesaistīšanos sacensību organizēšanā un īpaši maršrutu sagatavošanā un tiesāšanā BJC “Daugmale” treneru kolektīvam Kasparam, Lindai, Liānai, Elzai un Inesei kā pārējiem arī brīvprātīgajiem tiesnešiem.

 

Informāciju sagatavoja: BJC “Daugmale” kāpšanas un alpīnisma trenere Gundega Meļķe