Pieredzes apmaiņas brauciens uz Cēsīm

22.janvārī Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs organizēja pieredzes apmaiņas braucienu metodisko materiālu izstrādņu skates dalībniekiem uz Cēsu Bērnu un jauniešu centru „Spārni”.

Ierodoties Cēsīs, mūs sagaidīja centra direktore Dzidra Matusēviča un iepazīstināja mūs ar ikdienas un metodisko darbu. Centrs lepojas ar sasniegto un ne velti, jo piedāvā daudz un dažādu jomu nodarbības, organizē kvalitatīvus pasākumus, kuri ir plaši apmeklēti.

Pēc iepazīšanās ar centra metodisko darbu, devāmies nelielā ekskursijā pa centra telpām, kas pārsteidza ar savu māksliniecisko noskaņu un oriģinalitāti.

Ar vislielāko aizrautību piedalījāmies īpaši mums noorganizētajā keramikas meistarklasē, kur izgatavojām katrs savu pūcīti, kas paliks par piemiņu no šī brauciena.

Pēc ciemošanās Cēsu bērnu un jauniešu centrā „Spārni”, gides pavadībā, devāmies iepazīt Cēsu vēsturi un apskatīt vecpilsētu. Gides atraktīvais stāstījums par pilsētas pārmaiņām līdz mūsdienām, ļaus mums vēl ilgi neaizmirst dzirdēto.

Interesantais vēsturiskais stāstījums aizveda mūs līdz Vidzemes koncertzālei. Ekskursijas vadītāja iepazīstināja ar ēkas fasādes nozīmi un konstrukciju materiālu nozīmīgumu. Apskatot koncertzāli, nokļuvām vietās, kur apmeklētājus parasti neielaiž- mākslinieku grimmētavās un uz lielās skatuves, kur nevarējām nenodziedāt dziesmu. Koncertzāles apmeklējuma noslēgumān Metodiskā centra vadītāja Inga Cimiņa ieskandināja Cēsu koncertzāles ērģeles.

Metodiskā centra vārdā izsaku pateicību visiem pieredzes apmaiņas brauciena dalībniekiem, un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par brauciena finansiālu atbalstu.

 

Lai ikdienā noder gūtā pieredze, jaunās atziņas, praktiskie padomi, un atmiņā paliek, spilgtie iespaidi!

Vēlot radošu un enerģisku ikdienu,

Gita Pērkone

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra

izglītības metodiķe