Pēdējais Latvijas džeza teātra izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” šovs

29. martā plkst. 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” Rīgā notiks skaistākās amerikāņu kino mūzikas izrādes “Pēc pusnakts / After Midnight” Latvijas tūres noslēguma šovs. Šova radošā komanda – pianists Andrejs Osokins, dziedātāja Katrīna Gupalo, horeogrāfe un modernā džeza dejotāja Gabija Bīriņa, sitaminstrumentālists Elvijs Endelis un video mākslinieks Jānis Romanovskis – rada netveramu vīziju un sapņu atmosfēru, skanot slavenajām Kola Portera, Reja Čārlza, Merilinas Monro, Ninas Simones, Džordža Gēršvina, Džūlijas Londonas un Ellas Ficdžeraldas dziesmām un melodijām. Izrāde pārsteidz klausītājus ar spilgtiem sižeta un mūzikas pavērsieniem, krāšņu šovu un novatorisku pieeju skatuves mākslai.

Iestudējuma idejas autore un dziedātāja Katrīna Gupalo par šovu saka: “Izrādi veidojām, brīvi eksperimentējot un spēlējoties. Domāju, klausītāji šovu ir iemīlējuši, jo jūt brīvību un atļaušanos sekot savai fantāzijai uz skatuves.”

“Pēc intensīva darba pusotra gada garumā ir laiks jaunai izrādei, kurā vēlamies iet vēl tālāk, tādēļ šovs “Ziemeļblāzmā” būs ļoti īpašs – tās būs gan atvadas, gan kaut kā jauna sākums” – atklāj horeogrāfe un dejotāja Gabija Bīriņa.

Iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 2017. gada 14. februārī Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” Lielajā zālē, tai sekoja izrādes Cēsīs, Rīgā, Saldū, Alūksnē, Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī un citur, kā arī Londonā Lielbritānijā, kur šovs tika izrādīts 12. “Camden Fringe” festivālā.

Britu “The Open Door” teātra kritiķe Keitlina Blekmena recenzijā salīdzina šovu ar Deivida Linča radītu truša alu, kuras dzīlēs slēpjas skaisti un ekscentriski triki, kā spilgtākos šova brīžus minot Džordža Geršvina “Rapsodija blūza stilā” ārkārtīgi neparasto atskaņojumu, kā arī dejotājas Gabijas Bīriņas uznācienu uz skatuves, izskatoties tieši tāpat vai pat vēl labāk par Umu Tūrmani filmā “Pulp Fiction”.

Savukārt, Radio Skonto žurnāliste Elita Marga šovu raksturo šādi: “Pārsteidzošs idejas, talanta, profesionālās varēšanas un emociju kokteilis. Intensīvi izdzīvotas minūtes ar lielisku mūziku un neticamiem aranžējumiem, kas liek pazīstamo izdzirdēt pilnīgi citā rakursā. Ik pa brīdim tiek nojaukti jau esošie parastie priekšstati, zīmējot tik plašu, citādu, aizraujošu skaņu, krāsu, ritmu, nianšu pasauli, ka vienā vārdā varu teikt – SPĒCĪGI!”

Biļetes uz noslēguma šovu Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” nopērkamas visās “Biļešu Paradīzes” kasēs un, kā arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informācijas centra kasē. Cena: 5.00 – 15.00 eur.

Foto: Jānis Romanovskis