Pateicībā, pieminot Dziesmu un deju svētku virsvadītāju Artu Melnalksni

Sagaidot XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, Rīgas pilsētas svētku darba grupa, pateicībā par paveikto, piemiņas brīdī pulcējās Dziesmu un deju svētku virsvadītājas, šī gada svētku deju lieluzveduma idejas autores Artas Melnalksnes atdusas vietā.

Pirms diviem gadiem, pāragri aizsaulē aizgāja ilggadēja Deju svētku virsvadītāja, deju kolektīvu „Zalktis” un “Skabardzēni”dibinātāja un vadītāja, kā arī daudzu deju horeogrāfe un desmitiem uzvedumu veidotāja Arta Melnalksne, kurai arī šajos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos bija uzticēts mākslinieciskās vadītājas un virsvadītājas pienākums.

Kad noslēdzās Valsts izglītības satura centra (VISC) organizētais atklātais konkurss par XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lieluzveduma koncepciju, konkursā tika pieteikti septiņi konkursa darbi, kurus vērtēja VISC izveidota žūrija. Par atbilstošāko tautas deju lieuzveduma koncepcijas ideju, kas jāattīsta tālāk un jāpilnveido atbilstoši pielietojumam dziesmu un deju svētkos, tika atzīts konkursa darbs „Ceļš augšup”, kura idejas autori ir  Arta Melnalksne, Inga Cimiņa un Ēvalds Ābelskalns. Šī ideja nu pārtapusi lielkoncertā „Līdz varavīksnei tikt”, ko svētku apmeklētāji varēs redzēt 10. un 11. jūlijā Daugavas stadionā.

“Artas dziļākā pārliecība bija, ka mūsu dziesmās, dejās, rakstos, mūzikā ir ievītas mistiskas formulas, ar kurām esam unikāli visā pasaulē. Ka tautas mākslas tradīcija jāmīl, jākopj, jāsaudzē un jādalās ar citiem. Artas dzīves receptes pamatsastāvdaļa bija bezgalīga mīlestība, lieliska humora dzirksts, neatlaidība, latviskā spītība un neizsmeļamas darba spējas un radošums. Izsaku milzīgu pateicību visai deju lieluzveduma “Līdz varavīksnei tikt” radošajai grupai, kas šīs Artas iekodētās vērtības ir attīstījuši un īstenojuši deju rakstos,” pārdomās pirms svētkiem dalās deju lielkoncerta koncepcijas līdzautore, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mākslinieciskās padomes locekle Inga Cimiņa.