Pasākums „Elektronikas diena 2018”

Pasākums „Elektronikas diena 2018”, ko jau piekto reizi organizē Latvijas elektrotehnikas un Elektronikas rūpniecības asociācija, šogad notika 15.novembrī Ķīpsalā – RTU Elektronikas un Telekomunikāciju fakultātē. Tas pulcēja rekordlielu apmeklētāju skaitu – 250 bērnus, jauniešus un 50 skolotājus no visas Latvijas  elektronikas novirziena pulciņiem, tajā skaitā arī no Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Elektronikas pamatu un Robotikas pulciņa.

Pasākuma programma un iespējas bija tiešām plašas: darbnīcas – konkursi 2 sarežģītības pakāpēs, pulciņu darbu izstāde, minisumo un līnijsekotāju robotu sacensības skolēniem, seminārs ar iespēju apmeklēt Akustikas laboratoriju un Elektronisko iekārtu saderības testēšanas telpu (tajā nedarbojas pat mobilie telefoni!) – skolotājiem. Paralēli tam Rīgas Tehniskajā koledžā notika konkurss koledžu audzēkņiem, kura uzvarētāji arī uz apbalvošanu ieradās Ķīpsalā. Pa starpu apmeklētāji un viesi varēja piedalīties radošās un interaktīvās darbnīcās un eksperimentos kopā ar pasākuma vadītāju K.Skuteli, pabūt virtuālajā realitātē un FIZMIX eksperimentos.

Dažiem skolotājiem bija prieks sastapt savus bijušos pulciņa audzēkņus – tagad RTU studentus un pasniedzējus. Divas Rīgas Skolēnu pils Elektronikas pamatu un Robotikas pulciņa komandas piedalījās Konkursā Augstākajā sarežģītības klasē, izstādē piedalījāmies ar 2 darbiem un Minisumo sacensībās ar 3 robotiem.  Mūsu Elektronikas pamatu un Robotikas pulciņa audzēkņi Valters N. un Valters Š. ieguva 3.vietu.

Informāciju sagatavoja: Jānis Ozols-Ozoliņš, Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Elektronikas pamatu un Robotikas pulciņa interešu izglītības skolotājs