Par Jaunsargu paveikto 2017. gada sākumā

Iesācies 2017.gada trešais mēnesis. Kādam pirmie divi mēneši ir bijuši garlaicīgi, neinteresanti un likušies auksti. Tad nu tie, noteikti, nav„Daugmales”  jaunsargi, kas tā saka. Īss ieskats uz to, ko mēs esam paveikuši pirmajos šī gada mēnešos.

Gads iesākās ar Jaunsarga svinīgā solījuma došanu Zaķusalas krastmalā, kopā uz pasākumu bija pulcējušies aptuveni 100 jaunsargu. Gadā ir divas reizes, kad jaunsargu kandidāti, kas sevi iepriekš jau apliecinājuši nodarbībās, var dot Jaunsarga svinīgo zvērestu. Zvērests dod jaunsargam tiesības nēsāt Jaunsarga apliecību un doties uz lielajām Jaunsardzes nometnēm.

Paralēli nodarbībām klasē vairākas reizes mēnesī, sestdienās notika pārgājieni pa mežiem, klinšu kāpšana un orientēšanās. Jaunsargus sniegs un sals nebiedē, ir auksti- mēs taču varam iekurināt ugunskuru un sasildīties. Šajā gadā, mūsu ļoti iecienīta pārgājienu vieta ir Mangaļsala. Tajā var atrast vairākus desmitus bunkuru, par kuriem ir saglabājušās vēsturiskās liecības un apraksti, tātad ir arī saturiskā un vēsturiskās lekcijas piegarša pasākumos. Vēl Mangaļsalas pašvaldība ir atsaucīga pret Jaunsargiem un ļauj tur mums dedzināt dūmu sveces, lai trenētu fobiju noturību, kā arī jūra. Šogad jau ir notikušas pirmās peldes jūrā, protams, instruktora pavadībā.

Tie kam ir vēlme iestāties Jaunsardzē no šī aprīļa stājas spēkā mazā Daugmales Jaunsargu atlase. Lai tiktu iekļauts pamatsastāva grupā, kritērijs ir- jāspēj uztaisīt 20 atspiešanās no grīdas(zēniem), no soliņa (meitenēm).

Ja ir interese vai citi jautājumi var rakstīt e-pastu uz uldis.andruskevics@inbox.lv vai zvanīt pa tālruni 20074970

Lai piedzīvojumiem un izaicinājumiem bagāts turpmākais gads!

Informāciju sagatavoja jaunsargu instruktors Uldis Andruškēvičs