Notiks XI Latvijas zēnu koru salidojuma “PUIKAS! DZIEDĀSIM!” Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestāžu zēnu koru konkurss un kopmēģinājumi

Jau vienpadsmito reizi 26. maijā Cēsīs pulcēsies un sadziedāsies Latvijas zēnu kori. Salidojuma devīze ir “Puikas! Dziedāsim!”.

Zēnu koru salidojumi Latvijā notiek kopš 1970.gada ik pēc pieciem gadiem un tradicionāli par zēnu koru sadziedāšanās vietu kļuvušas Cēsis, Cēsu pils parka estrāde. Zēnu koru salidojumu iniciators un tradīcijas iedibinātājs ir ilggadējais Rīgas Doma zēnu kora diriģents Jānis Erenštreits.

Nozīmīgajam notikumam zēni gatavojas  cītīgi apgūstot 18 repertuārā iekļautās latviešu komponistu dziesmas un latviešu tautas dziesmas a cappella. Marta izskaņā notiks koru konkursa I kārta, kurā žūrija novērtēs koru kolektīvu veikumu un izvirzīs dalībniekus II kārtai, kas norisināsies 27.aprīlī.

Gatavojoties XI Latvijas zēnu koru salidojuma  „Puikas! Dziedāsim!” notiks   Rīgas valstspilsētas pašvaldības vispārējās izglītības iestāžu zēnu koru konkurss un kopmēģinājumi.

Konkursa  NOLIKUMS

Kopmēģinājumu grafiks  pieejams ŠEIT

Informāciju sagatavoja galvenā speciāliste Ilona Plūme