Notiks tradicionālās dziedāšanas konkursa “Dziesmu dziedu, kāda bija” Rīgas kārta

Tuvojas ikgadējais tradicionālās dziedāšanas konkursa “Dziesmu dziedu, kāda bija” Rīgas kārta. Jau 19.februārī no plkst.11.00 Bērnu un jauniešu centru “Rīgas Skolēnu pils” pieskandinās bērnu un jauniešu balsis, demonstrējot savas prasmes tradicionālajā dziedāšanā. Konkursa dalībnieku rindās gaidām jebkuru Rīgas izglītības iestāžu audzēkni, kuram ir interese par tautas dziesmu, tās izdziedāšanas situācijām pagātnē. Aicinam katru audzēkni ieklausīties savā balsī un iedomāties kā varēja skanēt gana dziedāšana vasarā, kad bija jāsasauc kaimiņu gani, lai varētu satikties un kopā rotaļāties, vai kā skanēja jaunu meitu dziedāšana klusos pavasara vakaros, lai ar savām skaistajām un skanīgajām balsīm liktu iekņudēties puišu sirdīm, vai arī pamēģināt kā ir dziedāt, darot kādu fizisku darbu.

Konkursā iespējams piedalīties gan dziedot solo, gan duetā dziedot divbalsīgus dziesmu salikumus, gan nelielās grupās, atbilstoši tradīcijām, dziedot rotāšanas, talkas dziesmas, Kurzemes garos saucienus vai “leišus”. Katrs priekšnesums sastāv no 2 dziesmām.

Kā jau visos konkursos, arī šajā būs profesionālu etnomuzikologu žūrija, kura vērtēs

priekšnesumu muzikalitāti;

  • izvēlētā repertuāra atbilstību dziedātāja vecumam;
  • priekšnesuma atbilstību dokumentētām tradīcijām;
  • izpildījuma dabiskumu un pašu dalībnieku prieku un pārliecību par padarīto.

Pēc konkursa katrs dalībnieks saņems diplomu ar viņam piešķirto pakāpi, bet pedagogi pateicības par sagatavotajiem audzēkņiem.

Konkursa nolikums pieejams ŠEIT

Informāciju sagatavoja

Dina Liepa