Notiks Toma Auniņa izrāde “Vēstules no frontes”

Interesenti tiek gaidīti Dramaturgu  teātrī, lai noskatītos izrādi “Vēstules no frontes” ļoti personīgā gaisotnē. Zāles ietilpība ir 45 personām , tādēļ šo izrādi var uzlūkot kā vizualizētu vēstures stundu. Aicinām pieteikties kolektīvus un rezervēt izrādes savlaicīgi. Ieejas maksa kolektīvam 4,50 EUR (vienai personai). Pedagogiem un pavadošajām – atbildīgajām personām (2 personas) ieeja bez maksas.

Izrādes pamatā ir sakaru virsnieka Jāņa Ķīseļa personīgās atmiņas par 1918.-1919. gadu – atgriešanos no virsnieku kara gūstekņu nometnes Aukšsilēzijā, Latvijas valsts un Latvijas armijas izveidošanu, kuras kodols bija Latvijas strēlnieki, sīvās Brīvības cīņas. Stāsts ir par uzvaru, kam paši līdz sirds dziļumiem ticēja, par drosmīgiem vīriem, ticību un paļāvību.

„Karavīra pienākums pret viņa tautu un valsti nebeidzās ar cīņu laikmeta beigām un atvaļināšanos arī nē. Veterāna pienākums pret savu tautu un kritušo līdzgaitnieku ēnām ir – palīdzēt saglabāt viņu lielo dienu garu un aizsaulē gājušo varoņu garīgās sejas, saglabāt viņas visas savā spožumā, lai no šī slavas blāzmojuma kļūtu gaišas, arī vēlāko paaudžu dvēseles! “/”Cīņa par dzimteni”, J. Ķīselis,1936.g.

Izrādes datumus varat aplūkot šeit –http://www.gantafonds.lv/vestules-no-frontes/

Izrādes video: https://www.youtube.com/watch?v=fAVzkU6aReA