Notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltīti tiešraides koncerti

18. novembrī, svinot Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienu, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība piedāvā noskatīties tiešraides svētku koncertus.

Plkst. 15.00 Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina pievienoties  Facebook profila tiešraidē un svinēt svētkus kopā, vērojot tautas dziesmu koncertuzvedumu “Dziesmu dance”.

Koncerta programmu veidos dziesmas un nostāsti no Zanes Jančevskas 2018. gadā ierakstītā albuma, kā arī Imanta Ziedoņa dzeja. To izpildīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Zane Jančevska kopā ar mūziķiem Jēkabu Jančevski, Dārtu Dravu un Miku Timofejevu.

Savukārt plkst. 16.00 būs skatāms koncerts “Latvijas spēka dziesmas” no Kultūras pils “Ziemeļblāzma” lielās zāles,  koncerta straumēšana “Ziemeļblāzma” Facebook profilā.

Koncerta programmai izvēlētas latviešiem dažādos laikos svarīgas dziesmas: “Manai tautai”, “Dzimtā valoda”, “Brīvību Baltijai”, “Sena kalpu dziesma”, “Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas” un daudzas citas. “Mūzika, vārdi, dziesmas kā spēks vienmēr ir vienojuši mūsu valsti un dziesmas. Mēs to darām, ticot un apzinoties, ka ikviens vārds, katra skaņa rada mūsu realitāti. Tālab šis koncerts ir kā mūsu kopīgā lūgšana un pateicība par mūsu neatkarīgo valsti – Latviju,” par koncerta ideju stāsta aktrise Rēzija Kalniņa.

Koncertā piedalīsies solisti: Rēzija Kalniņa, Olga Dreģe, Lilita Ozoliņa, Jānis Aišpurs un Alex, instrumentālā grupa – Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Bērtulis (ģitāra), Jānis Olekšs (bass) un Dairis Petrauskis (bungas).