Notiks koncerts “Ziemassvētku gaismēnas”

26. decembrī plkst. 18.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” galerijā skanēs meditatīva, iztēli rosinoša un tajā pašā laikā aizraujoša Ziemassvētku koncertprogramma – “Ziemassvētku gaismēnas”. Ielūgumi uz koncertu pieejami no 10. decembra.

Koncertā “Ziemassvētku gaismēnas” uz skatuves satiksies Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” koklētāju ansamblis “Kārta” (vadītāja Dace Bleikša) un mūziķis, dziedātājs Edgars Lipors. Koncerta klausītāji varēs dzirdēt dažādu emocionālo impulsu bagātu koncertprogrammu, ko papildinās koncertkokļu un Edgara Lipora balss tembra saskaņa. Dziedātājs spēlēs arī dažādus mūzikas instrumentus. Koncertā izskanēs vairākas Ziemassvētku pārdomu laikam atbilstošas skaistu latviešu tautas melodiju apdares, būs dzirdami arī latviešu komponistu oriģinālskaņdarbi, tostarp Vitas Rudušas, Valta Pūces, Raimonda Paula, Lauras Jēkabsones mūzika. Koncertu vadīs Agrita Laudurga.

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami kultūras un atpūtas centrā “Imanta” no 10. decembra. Viena persona var izņemt ne vairāk kā 5 ielūgumus.

Koklētāju ansambļa “Kārta” sastāvā ir profesionālas mūziķes – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Māras Vanagas Kokles klases absolventes Ieva Lapšāne, Dace Cerbule, Dace Bleikša, Gita Andersone un Inese Rasa. Ansamblis ir pieredzes bagāts – piedalījies Dziesmu svētkos, festivālos, konkursos Latvijā un ārvalstīs, gūstot godalgotas vietas. Koncertos “Kārta” izpilda dažādu laikmetu un stilu mūziku, sākot ar baroka laika skaņdarbiem un beidzot ar mūsdienīgiem latviešu autoru oriģināldarbiem Ansamblis veido visdažādāko skaņdarbu aranžijas un sadarbojas ar latviešu komponistiem.

Edgars Lipors ir aktieris, muzikants, multimākslinieks, Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” vīru fokloras kopas “Vilki”, danču mūzikas grupas “Trejdeviņi” un folkgrupas “Vīrs un Vārds” muzikālais vadītājs. E. Lipors ir arī kokļu izgatavošanas un tradicionālo danču vadīšanas meistars un dejas teātra kompānijas “Starswell” dalībnieks.

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.