Notiks Baibas Rēderes personālizstāde “Mirdzošais viss…”

Līdz 2021. gada 3. janvārim Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” galerijā notiks Baibas Rēderes gleznu izstāde “Mirdzošais viss…”.

Izstādē skatāmi pēdējos gados tapuši abstrakti gleznojumi eļļas un mākslinieces autortehnikā. “Jau kādu laiku darbos iezīmējas kosmiska noskaņa. Kad ārēji saules gaisma un enerģija mazinās, atklāju, ka ir īstais laiks priecāties par atstaroto gaismu, atspīdumiem, atblāzmām, citu debesu spīdekļu klātbūtni, iegrimt iekšējo procesu dinamikā, kas vienmēr sasaucas ar jebkuriem fizikāliem procesiem visumā,” stāsta Baiba Rēdere. Katrs darbs tapis pakāpeniski, slāni pa slānim, un veido tādu kā caurspīdīgu dzīves auduma līdzību. Gleznas ir stāsti bez vārdiem vai vizuāli skaņdarbi bez fiksēta gala, ar kustības dinamisko, ritmisko klātbūtni – darbi aicina pazust to virsmā, katru reizi atrodot ko jaunu, izveidojot saikni ar izjūtām un bezvārdu noslēpumaino, radošo esības daļu.

Gleznošanas procesu autore uztver kā meditāciju: “Tā ir būšana plūsmā, veids kā piedzīvot netveramo, mēģināt attēlot neattēlojamo.  Tā ir valoda, kas ļauj sazināties citos līmeņos. Galvenais šajā rituālā ir pats process, uzticēšanās un ļaušanās tam, jo priekšā vienmēr ir nezināmais. Radīšanas Mūza daudz labprātāk pēta noslēpumu nekā to atrisina; tā labāk apraksta mīklu nekā to izskaidro. Tas ir iemesls, kāpēc es izvēlos abstrakto gleznošanas virzienu.”

Izstādi rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”. Izstāde atvērta katru dienu no 10.00 līdz 20.00. Ieeja bez maksas. Apmeklējot kultūras centru, jāvalkā mutes un deguna aizsegs.