Noslēgusies Rīgas pilsētas vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2023” I kārta

No 7.līdz 10 februārim Rīgas skolās, Bērnu jaunrades centros, kultūras iestādēs skanēja dziesmas! Dziedāja paši mazākie, arī vecāki bērni un jaunieši. Tas bija lielisks iemesls, lai vokālās mākslas interesenti, entuziasti, ansambļu vadītāji, diriģenti un koncertmeistari, paši dziedātāji pulcētos tradicionālajā vokālās mākslas mazo mūzikas kolektīvu konkursā “Balsis”.

Četras dienas vērtēšanas komisija, kuras vadītāji pārmaiņus bija Nora Kalniņa vai Edgars Vītols, komisijas sastāvā arī Inga Cimiņa un Arta Grīna, klausījās un vērtēja vokālos kolektīvus. Šī bija lieliska iespēja dzirdēt, salīdzināt un secināt. Neizmērojams prieks par to, ka grūtie laiki, kad kopā nedrīkstējām un nevarējām muzicēt, ir garām. Ne bez sekām, protams, bet vajadzīgs tikai laiks, jo profesionāli ansambļu vadītāji mums ir un dziedātāju entuziasms nekur nav zudis. Nepieciešams regulārs darbs un jauna skatuves pieredze.

Konkursā startēja apaļi 50 kolektīvi! 21 kolektīvs A grupā un 29 kolektīvi B grupā. Absolūtais līderis A grupā – Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” vokālā ansambļa “Kolibri” vecākā grupa ar 49.56 punktiem, vadītāja Inita un Agnese Malnačas! B grupā vislabākie rezultāti Āgenskalna Valsts ģimnāzijas Meiteņu vokālajam ansamblim, vadītāja Līga Gaiķe.  Viskuplāk konkursā bija pārstāvēta Zemgales priekšpilsēta 10 vokālie ansambļi, bet ar savu kvalitatīvo sniegumu pārsteidza Vidzemes priekšpilsēta – 4 augstākās pakāpes diplomi.

Konkursa I kārtas rezultāti pieejami šeit:

Protokols B grupas vokālie ansambļi

Protokols A grupas vokālie ansambļi

Turpinājums sekos, jo uz otro kārtu konkursā izvirzīti divpadsmit labākie A grupas un divpadsmit labākie B grupas vokālie ansambļi. A grupas kolektīvus varēsim dzirdēt 2. martā plkst.14.00, bet 3. martā plkst.14.00 dziedās izvirzītie B grupas kolektīvi Bērnu un jauniešu centrā “Rīgas Skolēnu pils”. Turēsim īkšķus par Rīgas bērniem un jauniešiem, lai dziesmas laikā visiem mirdz acis un lieliski skan!

Informāciju sagatavoja Arta Grīna