Noslēgusies “Superpuika 2016” 1. kārta

Šī gada 14. oktobrī TJN “Annas 2” norisinājās konkursa “Superpuika 2016” 1. kārta,  kurā piedalījās 132 zēni vecumā no 11 līdz 12 gadiem no visiem Latvijas reģioniem. Visaktīvāk dalību pieteica rīdzinieki un daugavpilieši, vairāki dalībnieki bija arī no Staļģenes, Jelgavas, Preiļiem u.c.

Konkurss zēniem dod lielisku iespēju parādīt savas spējas, talantus un prasmes dažāda veida uzdevumos – gan fiziskajos un erudīcijas uzdevumos, gan arī amatniecības, radošajos un tehniska rakstura uzdevumos.

Ik gadu dalībniekiem tiek dota iespēja uzzināt un izmēģināt ko jaunu. Šī gada aktualitāte ir virzība uz pašu un citu drošību, uz zināšanām, kā rīkoties dažādās dzīvībai bīstamās situācijās, kā arī iespēja uzzināt ko jaunu par mūsdienu tehnoloģijām un inovācijām. Šis gads ir īpašs, jo konkurss “Superpuika” svin savu 25. dzimšanas dienu, tāpēc dalībniekus sagaida daudz pārsteigumu un interesantu piedzīvojumu nākošajās konkursa kārtās.

Lai izcīnītu iespēju piedalīties konkursa 2.kārtā, dalībniekiem bija jāpierāda sevi piecos dažādos uzdevumos. Erudīcijas uzdevumā, kurš tika veidots sadarbībā ar palīdzības dienestiem, bija jāparāda savas zināšanas un attapība atbildot uz āķīgiem jautājumiem par visdažādākajām tēmām tostarp par ceļu satiksmes drošību un rīcību ekstrēmās situācijās. Kā atzina paši dalībnieki, uzdevumi nebija viegli, tie prasīja lielāku koncentrēšanos, iepriekšēju pieredzi un zināšanas. Radošajā uzdevumā bija jāpierāda kreatīvās spējas, uzmeistarojot nākotnes transporta līdzekli 3D formātā. Dalībnieku pacietību, rūpību un centību pārbaudīja praktiskais uzdevums, kurā no dotajiem materiāliem bija jāizveido ugunsdzēsēju mašīnas modelis. Precizitāti un reakcijas ātrumu zēni varēja pierādīt trases automodelismā, kurā bija jāuzstāda pēc iespējas lielāks ātruma rekords, savukārt fiziskajā trasē dalībniekiem bija jāpārvar šķēršļi un alpīnisma elementi āra trasē TJN Annas 2 pagalmā, pārvarot bailes no augstuma, pārbaudot savu spēku un līdzsvara izjūtu un sacenstos veiklībā ar citiem konkursa dalībniekiem. Sīvā cīņa uz otro kārtu tika izvirzīti 32 zēni, kuri kopvērtējumā ieguva lielāko punktu skaitu. Nākošās kārtas dalībnieku sarakstu var skatīt šeit: http://ej.uz/k6i1.

Konkursu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pateicamies par sadarbību VUGD (Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestam) un NMPD (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam) erudīcijas uzdevuma izveidē, kā arī visam TJN “Annas 2” personālam un pedagogiem par ieguldīto darbu un entuziasmu.

Foto autors Andrejs Grants.

Informāciju sagatavoja:

Dārta Romanova

Tehniskās jaunrades nama “Annas 2” izglītības metodiķe