Noslēgusies Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma “Radošās izpausmes bērnu vokālo kolektīvu vadīšanā mūzikas terapijas kontekstā. “Burkāns makšķerauklas galā””

Šajā pavasara skrējienā 16. un 18. maijā Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” tikās vokālo ansambļu vadītāji, visi tie, kuri strādā ar pašiem mazākajiem dziedātājiem. Pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programma lieti noderēja, lai spodrinātu savas prasmes, atcerētos aizmirsto un smeltos zināšanas no ļoti kolorītām lektorēm:

Santas Zaulas-Dūmiņas – sertificētas mūzikas terapeites, pirmsskolas mūzikas skolotājas, koklētājas un Baibas Brices – pirmsskolas pedagoģes, vairāku mūzikas mācību grāmatu autores.

Visi interesenti varēja gūt zināšanas mūzikas terapijas pamatos, ansambļu vadītāji ar lielu iedvesmu paši izmēģināja vingrinājumus, rotaļas, rotaļvingrinājumus un spēles, ko var piemērot konkrētu bērnu dziedāšanas, uzvedības vai citu problēmu risināšanā. Radām atbildes uz jautājumu – kā sākt tik mazus bērnus pieradināt pie divbalsības. Tas ir iespējams, ja to dara pārdomāti un sistematizēti. Radošā muzicēšana, improvizācija, rotaļīgums un rotaļdarbība – atslēgas vārdi mazajiem dziedātājiem, lai motivētu tos mūzikas pasaulē ne tikai mirkli uzkavēties, bet turpināt darboties – dziedāt, spēlēt, muzicēt visu turpmāko dzīvi. Ja mūsu mazajiem dziedāt gribētājiem būs veicies un viņiem būs lielisks pirmais mūzikas skolotājs vai audzinātājs, tad visi kopā tiksimies dziesmu svētku estrādē arī pēc daudzām skaistām un mūzikas piepildītām vasarām. Lai izdodas mums un jums!

Informāciju sagatavoja Arta Grīna