Noslēgušies pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi “No idejas līdz spilgtam rezultātam”

Ansambļu vadītāji, koru diriģenti un koncertmeistari 19.oktobrī pamatskolā “Rīdze” Krišjāņa Valdemāra ielā 2 spodrināja savas praktiskās zināšanas darbā ar vokālajiem ansambļiem. Aizritējusi tālākizglītības kursu pirmā diena. Klausījāmies, skatījāmies un brīnījāmies par diriģentes un dziedātājas Noras Kalniņas radošajām idejām. Tāds, kā restarts jaunam darba cēlienam, kura sākumu ar nepacietību gaidām. Savās mācību iestādēs interešu izglītībā visi dziedam tikai individuāli vai attālināti, tādēļ  “šis ir jūsu īstākais laiks, kad skrieties ar vēju, pašam savus baltus mākoņus sapūst, pirms vējš paspēj savējos”. /M.Laukmane/

Šis ir īstais laiks, kad uzlabot mūsu mazo un lielo dziedātāju tehnisko varēšanu. “Mūzikā nekas nenotiek vienā dienā! Treniņš, treniņš, treniņš – gan bērniem, gan mums, pedagogiem”- to vairākkārt uzsvēra lektore. Darboties ar vingrinājumiem – efektīgiem un radošiem, tādiem, ar kuriem varam strādāt mums pieejamajās Zoom, Teams, Skype vai WhatsApp platformās. Nav jau viegli, bet kādreiz šo laiku atcerēsimies ar pateicību, ka varējām arī tā –  kā divdesmitajā gadā.

29.oktobrī vokālo ansambļu vadītāji, diriģenti un koncertmeistari turpināja iedvesmoties kursos “No idejas līdz spilgtam rezultātam” no diriģentes Noras Kalniņas un pianista, koncertmeistara Alda Liepiņa. Neviena grāmata nevar iedot to klātbūtnes efektu, kura mums tik ļoti trūkst šajā trauksmainajā laikā. Dzīve, tāpat kā dziesma sastāv no sīkumiem, un ja tos izkopjam, pie tiem piestrādājam, tad rodas tas, ko sauc par dziesmas brīnumu, kas paceļ un iedvesmo, kas liek mums kļūt labākiem, kura dēļ ir vērts mācīties mūziku vismaz 18 gadus, lai varētu to mācīt arī citiem.

Šis ir laiks, kurā mums nebija ļauts klausīties un vērot, kā Nora Kalniņa strādā ar meiteņu vai jaukto ansambli, tādēļ par ansambli kļuvām mēs paši, iejutāmies dziedātāju lomās, klausījām uz vārda un tad paši brīnījāmies, kā mainās skanējums, ja priekšā stāv radošs cilvēks, īsts profesionālis. Koncertmeistars Aldis Liepiņš ar saviem padomiem, neuzbāzīgiem, bet vērtīgiem, lika vēlreiz padomāt par stiliem, gadsimtiem, štrihiem un miljons citiem sīkumiem, kuri nemaz nav sīkumi, ja runa ir par Mūziku. Mums visiem svarīgi ir nebūt mierā ar to, kā skan mūsu dziesma šodien, lai rīt mēģinātu uzlēkt augstāk, nekā lēcām vakar. Un mēs to varam, ja vien esam uzmundrināti, atbalstīti un novērtēti. Skaistas divas dienas, kurās sapratām, ka bija vērts tikties un ieskatīties vienam otra acīs, kaut vai no attāluma… Un tagad mēs esam stiprāki, nekā bijām vakar!

Lai mums šis laiks radošs un jaunām idejām bagāts!

Informāciju sagatavoja:

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste Arta Grīna