Noslēdzies XI Starptautiskais Ziemassvētku Elektronisko dekoru konkurss

Konkurss sekmīgi norisinājās no 2015.gada 15.decembra līdz 2016.gada 8.janvārim. To organizēja Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils” sadarbībā ar Rīgas Izglītības kultūras un sporta departamentu un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru. Jau vairākus gadus šo konkursu atbalsta Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

Konkursā piedalījās 65 dalībnieki no:

 • Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”,
 • Ventspils Jaunrades nama,
 • Jelgavas 5.vidusskolas,
 • Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas,
 • Tehniskās Jaunrades nama „Annas 2”,
 • Bauskas Jaunrades centra,
 • Izziņas centra „Lielvārdi”,
 • Lietuvas Neformālās izglītības centra,
 • Šauļu Jauno tehniķu centra (Lietuva),
 • Minskas Bērnu un Jauniešu pils (Baltkrievija),
 • Maskavas bērnu jaunrades nama „Caricino” (Krievija),
 • Maskavas bērnu jaunrades nama „Na Sumskom” (Krievija),
 • Rovnas Bērnu un jauniešu Jaunrades nama (Ukraina).

Kopumā 59 darbi- Ziemassvētku tematikai veltīti elektroniski dekori.

 

Visi darbi bija izvietoti Skolēnu pils 1. stāva gaitenī, kur tie sekmīgi darbojās līdz 8.janvārim. Pa šo laiku darbus aplūkoja vairāk nekā 4600 skatītāju – Rīgas skolēnu pils Ziemassvēku pasākumu apmeklētāji. Skatītāju atsaucība bija ļoti liela, piemēram, Skatītāju balvas piešķiršanai nepieciešamie 100 vērtējumi tika savākti stundas laikā.

 

8.janvārī, piedaloties konkursa dalībniekiem un viesiem no Maskavas, Viļņas, Šauļiem, Ventspils, Bauskas un Lielvārdes, kā arī pārstāvjiem no Latvijas Elektronikas un Elektrotehnikas rūpniecības asociācijas un Latvijas Universitātes, konkurss svinīgi tika slēgts. Dalībnieki saņēma diplomus un balvas, kuras bija šaliktas LETERAS sarūpētajos gaumīgajos maisiņos.

 

Sekojot tehnoloģijām, konkurss ir audzis kvalitatīvi, darbi šogad bija īpaši interesanti, un to novērtēšana nebija viegla. Bija tehniski sarežģīti un vizuāli iespaidīgi darbi ar mikrokontrolieru vadību no Maskavas, „Eglīte – indikators” no Šauļiem, pēc visiem glezniecības likumiem noformētā „Ziemas pasaka” no Viļņas. Lielvārdes „Sniegavīrs ” spēja komunicēt ar skatītājiem, 3-D kubi. Šogad vairāki darbi bija no koka, gan tapuši Kokapstrādes un dizaina pulciņā, gan izmantojot lāzergiešanas tehnoloģijas. Jelgavas 5.vidusskolas pulciņš bija izstādījis veselu kompozīciju ar sniegavīriem, gaisa baloniem un tamborētam CD matricām. Rūpīgi nostrādāti un tehniski nevainojami bija Ventspils Jaunrades nama darbi. Skatītāji pat vēlējas iegādāties TJN Annas2 darbiņu „Laimes rats”, un tas ir uzskatāms par augstu darba novērtējumu.

 

Konkursa žūrija, redzot darbu augsto meistarību, izdomu un kvalitāti, tehnisko sarežģītību un vizuālo iespaidīgumu nolēma nepiešķirt 1., 2., 3.vietu, bet gan 1., 2., 3.pakāpes diplomus vairākiem darbiem. Darbi ar mikrokontrolieru vadību no Maskavas saņēma 1.pakāpes diplomus, tāpat „Eglīte-indikators” no Šauļiem un „Ziemas pasaka” no Viļņas. Lielvārdes „Sniegavīrs”, 3-D kubi savās klasēs ieguva 2.pakāpes diplomus. Tautas klasē 1. un 2.pakāpes diplomus saņēma „Spoguļu kolonna” no Skolēnu pils un „Mājiņa” no Bauskas.

 

Aiz katra no darbiem ir tā radītāja un viņa skolotāja personība, un katra darba apraksts vien aizņemtu veselu lappusi. Un konkurss kopumā – nelielu grāmatiņu… Uz tikšanos XII Ziemassvētku elektronisko dekoru konkursā!

 

Informāciju sagatavoja:

Jānis Ozols- Ozoliņš, radiojanis@inbox.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Radioelektronikas pulciņa interešu izglītības skolotājs

www.rsp.lv, www.facebook.com/BJCRSP