Noslēdzies ugunsdrošības konkurss Rīgas 4. klašu skolēniem

Iestājoties gada tumšākajam laikam, un, rūpējoties par ugunsdrošību svētku gaidīšanas laikā, Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” aicināja Rīgas skolu 4. klašu skolēnus piedalīties konkursā “Pieskati uguni!”

Konkurss norisinājās 3 kārtās: 2 pusfināli 2023. gada 22.un 24.novembrī Latvijas Ugunsdzēsības muzejā un fināls 29.novembrī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā.

Šogad konkursā piedalījās 18 Rīgas rajonu/priekšpilsētu izglītības iestāžu 4. klašu skolēnu komandas.

 

Konkursa dalībniekiem pusfinālā Latvijas Ugunsdzēsības muzejā bija jāveic sekojoši uzdevumi:

· mājas darba prezentācija par tēmu “Profesija- ugunsdzēsējs /glābējs”;

· drošība, lietojot sveces;

· teorētiskie jautājumi par ugunsdrošību;

· medicīnas jautājumi un praktiskais uzdevums;

· stafete.

22.novembrī muzejā pulcējās Rīgas 66.vidusskolas, Rīgas 92. vidusskolas, Āgenskalna sākumskolas, Rīgas Valda Zālīša sākumskolas, Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskolas divas komandas un Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas divas komandas.

22.novembra pusfinālā 1. vietu ieguva Āgenskalna sākumskola, 2. vietu-A. Pumpura Rīgas 11. pamatskolas II komanda un 3. vietu- A. Pumpura Rīgas 11.pamatskolas I komanda.

Par ugunsdzēsēja/glābēja profesijas niansēm pastāstīja un uz izglītojamos interesējošiem jautājumiem izsmeļoši atbildēja VUGD Rīgas reģiona pārvaldes Bolderājas posteņa komandieris Intars Miglāns.

24.novembra pusfinālā sacentās Rīgas Ķengaraga vidusskola, Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskola, Rīgas 34.vidusskolas 1. un 2. komanda, Rīgas 51.vidusskola, Rīgas 86.vidusskola, Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskola, Rīgas 47.vidusskola, Rīgas 88.vidusskola un Rīgas 33.vidusskola.

24.novembra pusfinālā 1.vietu ieguva Jankas Kupalas Rīgas Baltkrievu pamatskolas komanda, 2. vietu- Rīgas 34.vidusskolas 1. komanda un 3. vietu- Rīgas 47.vidusskolas komanda.

Vērtēšanā piedalījās VUGD Rīgas reģiona pārvaldes 2.daļas komandieris Ivo Bendrāts, starpbrīžos izklāstot skolniekiem ugunsdzēsēja /glābēja profesijas nianses, veicot aktīvu dialogu un atbildot uz daudziem interesentu jautājumiem.

 

29. novembrī pusfinālu laureātu komandas tika aicinātas piedalīties konkursa finālā Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā.

Fināla dalībniekiem bija jāveic sekojoši uzdevumi:

· teorētiskie jautājumi;

· stafete-labirints “Evakuācijas ceļš”;

· plakāta “Elektrodrošība mājās” zīmēšana un prezentācija;

· praktiskais uzdevums “Apģērba dzēšana”.

Konkursa noslēgumā kadeti dalībniekus iepazīstināja ar ugunsdzēsēju mašīnām un aprīkojumu.

Finālā 1.vietu ieguva A. Pumpura Rīgas 11. pamatskolas 2. komanda, 2. vietu – Rīgas 47.vidusskolas komanda un 3. vietu Āgenskalna sākumskolas komanda.

Pēc skolēnu un skolotāju veiktajām aptaujām varam secināt, ka konkursa piedāvātie uzdevumi ir bijuši interesanti un atbilstoši skolēnu vecumam.

Gatavojoties konkursam, drošības jautājumi tika pārrunāti klasēs, tika lūgta palīdzība skolas medmāsai -konsultēja par apdegumiem u.c. jautājumiem.

Novēlējums no skolotājiem-turpināt, jo tas ir izglītojoši, jautri, laiks precīzi saplānots, viss noritēja raiti, jauka atmosfēra.

Konkursu organizē Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale” sadarbībā ar Latvijas Ugunsdzēsības muzeju, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžu un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru.

Konkurss norisinājās ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālu atbalstu.

Paldies Latvijas Ugunsdzēsības muzeja direktoram Aivaram Mednim, direktora vietniecei Dainai Hincenbergai ar komandu, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ivo Mežulim un docentei Ilonai Leckai ar kadetu komandu par atsaucību un atbalstu konkursa organizēšanā!

Paldies Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Interešu izglītības pasākumu koordinatorēm Ilzei Herbergai, Aldai Bēvaldei un Kristīnei Lāriņai par aktīvo dalību konkursa norisē.

 

Foto Iveta Eihe

 

Ilze Rimicāne

Bērnu un jauniešu centra ”Daugmale” izglītības metodiķe,

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra Latgales priekšpilsētas pasākumu koordinatore