Noslēdzies Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss-izstāde “Laikmetīgā māksla. Nākotnes grāmata”

Noslēdzies Rīgas bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss-izstāde “Laikmetīgā māksla. Nākotnes grāmata”, kurā piedalījās 37 dalībnieki ar 40 darbiem, no 7 mācību iestādēm.

Darbi veidoti dažādās tehnikās un attēlo gan tradicionālās grāmatas veidolu, gan fantastiskus tēlus, gan ultra modernas nākotnes grāmatu vīzijas. Visvairāk darbu bija A vecuma grupā 7-11 gadi, tāpēc, pēc žūrijas lēmuma, šajā grupā ir arī vairāk laureātu.

LAUREĀTI

7-11 gadi 1.vieta – Jānis Ļvovs, Rīgas Jauno tehniķu centrs

7-11 gadi 1.vieta – Luīze Sīle, Ziemeļvalstu ģimnāzija

12-15 gadi 1.vieta – Magdalēna Kūle, Rīgas Jauno tehniķu centrs

12-15 gadi 2.vieta – Anna Pope Veisa, PBJC “Altona”

16-19 gadi 1.vieta – Katrīna Pomeščikova, PBJC “Altona”

Žūrijas darbā iesaistījās dizaineri, mākslinieki un grāmatu speciālisti. Nākotnes grāmatas versijās ieskatījās arī izdevniecības Zvaigze ABC tulkotāja Silvija Brice. Viņas vēstījums darbu autoriem:

Ir ĻOTI aizkustinoši un priecējoši, ka jauni cilvēki lasa grāmatas un ka viņiem ir sava vīzija par nākotnes grāmatu. Grāmatas mums dāvā gan tik skaistu fantāzijas lidojumu kā šiem jaunajiem māksliniekiem, gan arī bagātu valodu un krāsainu iekšējo pasauli. Visvairāk mani savaldzināja Katrīnas Pomeščikovas un Anetes Bokas skatījums uz grāmatu – katrai savā vecuma grupā. Mīļie jaunie mākslinieki, audziet lieli – un nekad, nekad nebeidziet fantazēt!”

Ar konkursa rezultātiem iespējams iepazīties Rīgas Jauno tehniķu centra mājaslapā.

Liels paldies dalībnieku skolotājiem un vecākiem par darbu un atbalstu. Paldies RJTC un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par atbalstu un iespēju turpināt iesākto konkursa tematiku- laikmetīgā māksla.

Informāciju sagatavoja: Anita Zīverte, RJTC Vizuālās mākslas pulciņa skolotāja