Noslēdzies Rīgas atklātais bērnu un skolēnu LEGO konkurss “Kad pasaciņa ciemos nāk…9”

No 15. aprīļa līdz 22. aprīlim Rīgas Jauno tehniķu centrā notika Rīgas atklātais bērnu un skolēnu LEGO konkurss “Kad pasaciņa ciemos nāk…9”. 

Konkurss norisinājās neklātienē, video formātā. Katrs dalībnieks atradās savās mājās, bet kā jau katru gadu, arī šogad bija pasaka un tapa LEGO tēli! 

Konkursa dalībnieki attēloja pavasari, kuru iepazina rakstnieces Evijas Gulbes stāstā “Pasaka par pavasari ”.  Konkursa dalībnieki bija pirmie, kuri šo pasaku dzirdēja, jo rakstniece to uzrakstīja un ierunāja īpaši šim konkursam. Tika izveidots kopdarbs – audio pasaka ar LEGO ilustrācijām, ko veidoja konkursa dalībnieki!

Konkursā piedalījās 43 bērni no 21 izglītības iestādes. Žūrijai bija jāpieņem grūti lēmumi, jo visi darbi ir ļoti krāšņi, interesanti un daudzveidīgi, taču tos nebija iespējams aplūkot klātienē, bet gan tikai no iesūtītajiem video un fotoattēliem. Darbi tika vērtēti trīs vecumgrupās: 6 – 8 gadi, 9 – 12 gadi un 5 – 6 gadi (pirmsskola).

Rezultāti:

I. grupa (6 – 8 gadi)

 1. vieta – Roberts Vītols
 2. vieta – Jānis Ļvovs
 3. vieta – Valters Stukāns

Simpātiju balvas:

 • Renārs Ļutkus
 • Maija Cimdare
 • Druvis Podnieks

II. grupa (9 – 12 gadi)

 1. vieta – Dmitrijs Azarjonoks
 2. vieta – Evelīna Ķēniņa
 3. vieta – Raiens Šmitmanis

Simpātiju balvas:

 • Voldemārs Ļvovs
 • Raimonds Marhelis

III. Pirmsskolas grupa (5 – 6 gadi)

 1. Vieta – Vladislavs Azarjonoks
 2. Vieta – Rasa Virse
 3. Vieta – Regnārs Saliņš

Simpātiju balva:

 • Artjoms Šeludjko

Liels paldies dalībnieku skolotājiem un vecākiem par aktīvu līdzdalību konkursa norisē. Paldies RJTC un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam. Paldies rakstniecei Evijai Gulbei  un žūrijai!

Tiekamies jaunos konkursos!

Informāciju sagatavoja: Vizma Virse, RJTC Lego pulciņa skolotāja