Noslēdzies konkurss “Superpuika 2015”

Superpuikas_limuzins

24. martā spraigā cīņā par „Superpuika 2015” titulu uzvaru guva Eduards Rāzna no Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas. Otro vietu izcīnīja Daniels Siļčonoks no Daugavpils 16. vidusskolas, bet trešo vietu – Kristaps Glazeikins no Tukuma 2. pamatskolas.

Konkursa finālā piedalījās 10 pusaudži no visiem Latvijas reģioniem. Lai kļūtu par Superpuiku, konkursa dalībniekiem bija jāpierāda veiklība un izturība fizisko pārbaužu trasē, jāuzmeistaro putnu būrītis, radošajā uzdevumā ne tikai jāsagatavo fotogramma, bet arī jāspēj novērtēt citu puišu radošo veikumu, jāprot iekurināt ugunskuru, lai pārdedzinātu slapju auklu un jāiziet labirints.

Konkursa uzvarētājs tika noteikts četru uzdevumu vērtējumu kopsummā. No otrās vietas ieguvēja Daniela, Eduardu šķīra gandrīz 6 punktu pārsvars. Jāatzīmē, ka Eduards gandrīz visos konkursa uzdevumos ieguva maksimālo punktu skaitu, teicami izejot gan fizisko pārbaudījumu trasi, gan intelektuālo uzdevumu labirintu Bērnu zinātnes centrā „TehnoAnnas pagrabi”.

Konkursa uzvarētājs Eduards Rāzna aizraujas ar burāšanu, kā arī futbolu, nereti spēlē arī basketbolu, tāpēc likumsakarīgi, ka viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem ir sports, kā arī mājturība. Eduards uzskata, ka svarīgi ir dzīvot šajā brīdī, tāpēc vēl nezina, par ko vēlas kļūt nākotnē, kā arī atzīst, ka ļoti svarīga dzīvē ir ģimene.

Konkurss „Superpuika” ir ikgadējs pasākums, kas pulcē apķērīgus un azartiskus 11 – 12 gadus vecus pusaudžus no visas Latvijas. Konkursu jau 24. reizi organizēja Tehniskās jaunrades nams Annas 2. Konkursa uzdevumi ir ļoti vispusīgi, dodot iespēju dalībniekiem pierādīt savas spējas un prasmes gan fiziskajos un erudīcijas uzdevumos, gan arī amatniecības radošajos un tehniska rakstura uzdevumos. Tieši tāpēc šis ir Latvijas mērogā unikāls konkurss.

Konkursa finālā piedalījās arī divi puiši no Rīgas Hanzas vidusskolas – Mārtiņš Mazurs un Aleksandrs Jermolajevs, Haralds Rauls Slišāns no Tukuma 2. pamatskolas, Deivids Struckis no Alūksnes novada vidusskolas, Edijs Vaivods no Preiļu 1.pamatskolas, Markuss Krīgers no Jelgavas novada Staļģenes vidusskolas, Leonards Prudāns no Salas vidusskolas.

Fotogrāfijas no konkursa fināla apskatāmas šeit.

Konkursa fināls būs skatāms raidījumā Re:TV kanālā 2015. gada 4. aprīlī plkst. 19:30 – 20:30.

Nākamgad konkurss „Superpuika” svinēs 25. gadu jubileju. Jau šobrīd aicinām pieteikties 2003. un 2004. gadā dzimušus zēnus, lai rudenī uzsāktu cīņu par 2016. gada Superpuikas titulu. Pieteikšanās šeit.

Konkursu finansiāli atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pateicamies arī konkursa atbalstītājiem: Augstskola RISEBA, Skatuves serviss SIA “3S”, skaņas un gaismas aprīkojums no Discomania, piekabes, stiprinājumi no SIA “Dominuss”,  SIA “Pasākumu aģentūra Komats”,  lielformāta druka “Grupa Lukss”, Riga Roller Derby, Sportakameras.lv, V.S.Imperia, profesionālā vidusskola VICTORIA.

Konkursa dalībnieki cīnīsies par balvām no Bosch, playtables.lv, Dateks Grupa, skyamazons.lv, BZC „TehnoAnnas pagrabi” un pasākumu aģentūras „Komats”.

Konkursa informatīvie atbalstītāji: Latvijas reģionu televīzija Re:TV, e-klase.lv, Chaula TV, calis.lv, Izglītība un Kultūra.

Foto: TJN “Annas 2”

Gunta Misāne

Konkursa „Superpuika 2015” komunikāciju konsultante

gunta@comperio.lv, 29115356