Noslēdzies gadskārtējais ziemassvētku dekoru konkurss Rīgas Skolēnu pilī

Ir noslēdzies 10. Starptautiskais Ziemassvētku Elektronisko dekoru konkurss. Konkursam sagatavotos darbus varēja apskatīt no 16.12.13 līdz 10.01.14 Rīgas Skolēnu pilī, Kr. Barona ielā 99. Konkursa galvenais organizators ir Rīgas Skolēnu pils radioelektronikas pulciņa skolotājs Jānis Ozols-Ozoliņš.

Darbos ir redzami folkloras, multfilmu un kino varoņi. Tie izgaismoti ar dažādu krāsu diodēm, kas darbus padara pamanāmāku un izteiksmīgākus. Dalībnieku veikums ir liels, darbos ir saskatāmas viņu zināšanas par elektroniku, elektrotehniku, radio ierīcēm un fizikas likumiem, kas tiešā veidā nav saistīti ar elektrību. Tika radīta gaisma, skaņa un vējš. Kopā konkursā piedalījās 55 darbi, kuri tapuši, pateicoties komandas vai individuālajam darbam. Darbi šim konkursam ceļojuši no Rīgas, Šauļiem, Minskas, Rovnas un Ventspils.

Konkurss noslēdzās šī gada 10.janvārī Rīgas Skolēnu pils Svētku zālē ar labāko darbu apbalvošanu.  Pasākums risinājās pozitīvā gaisotnē, darbi tika izstādīti un visiem tos bija iespēja apskatīt vairākas nedēļas. Uz apbalvošanu ir ieradušies labāko darbu autori, audzēkņu pedagogi un viņu atbalstītāji.  Kopā tika aizpildītas visas paredzētās sēdvietas. Konkursā darbi tika iedalīti no iesācēju līdz ekspertu klasei.  Balvas saņēma pirmās trīs vietas katrā klasē. Papildus balvu piešķīra  Latvijas Elektronikas elektrotehnikas asociācijas LETERA saņēma arī skatīju simpātija. Pauzēs starp apbalvošanām uzstājās Rīgas Skolēnu pils akordeonistu  ansamblis.

Laureāti:

Iesācēju klase: 1.vieta, Vadims Vinokurs, darba nosaukums „Flekseris”;

Tautas klase: 1.vieta, Staņislavs Meteļskis, darba nosaukums „Ziemassvētku pilsētas”;

Meistaru klase: 1.vieta, Laima Kamzola, darba nosaukums „Laimas koks”;

Ekspertu klase 1.vieta, Sergejs Rubaško, darba nosaukums „Ziemassvētku rotaļlieta”;

Nestandarta klase 1.vieta, J.Poruka vsk. 4. klase, darba nosaukums „Krāsu putenis”.

 

Edgars Zīverts

Tehniskās jaunrades jomas izglītības metodiķis