Noslēdzies Atklātais Latvijas skolēnu elektronikas konkurss

2. maijā visas dienas garumā norisinājās Atklātais Latvijas skolēnu elektronikas konkurss, kuru organizēja Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikāciju fakultāti.

Konkurss sastāvēja no zināšanu testa un patstāvīgi izgatavotu elektronisko ierīču skates-prezentācijas, kuru vērtēja kompetenta žūrija no RTU ETF – pētniece Anna Ļitviņenko, lektore Tatjana Solovjova un docents Dr. Andis Supe. Maģiskā kastīte, “Iekļaujies laikā!”, gaismu juceklis, “KLAP” kino, stieples labirints, elektriskā skeitborda modelis, optiskā ilūzija, palīgierīce cilvēkiem ar redzes traucējumiem, “ķieģelis”, smaidīgais signalizētājs – tie bija vien daži no skolēnu darbiem, kuri tika izstādīti skatē TJN “Annas 2” telpās. Rezultātu apkopošanas laikā dalībniekiem un viņu skolotājiem tika piedāvāta iespēja doties aizraujošā ekskursijā uz Bērnu zinātnes centru “Tehnoannas pagrabi” kā arī ielūkoties TJN “Annas 2” darbnīcās un studijās.

Kopā konkursā sacentās 63 dalībnieki no visas Latvijas. Konkursa zināšanu testa uzvarētāji bija Kristofers Nīmanis (TJN „Annas 2”), Ričards Remess (TJN „Annas 2”) un Bruno Grebstelis (TJN „Annas 2”), attiecīgi jaunākajā, vidējā un vecākajā grupā. Darbu skatē par uzvarētājiem kļuva Kristofers Nīmanis (TJN „Annas 2”), Romans Ļvovs (Rīgas Skolēnu pils) un Jēkabs Stikāns (Ventspils Jaunrades nams).

Kopā zināšanu testā un darbu skatē TJN „Annas 2” dalībnieki ieguva četras 1. vietas, divas 2. vietas un četras 3. vietas. Ventspils Jaunrades nama dalībnieki – vienu 1. vietu, divas 2. vietas un vienu 3. vietu. Rīgas Skolēnu pils dalībnieki – pa vienai no katras godalgotās vietas, savukārt RTU Inženierzinātņu vidusskola – vienu 2. vietu.

Vēl pasākumā piedalījās skolēni no Jūrmalas BJIC, Viesītes vidusskolas, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, BJC IK Auseklis, Priekules vidusskolas, Vaiņodes vidusskolas un Ludzas BJC.

Konkursu atbalstīja Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija LETERA un BZC „Tehnoannas pagrabi”.

Informāciju sagatavoja I. Strauta, TJN “Annas 2” metodiķe

Foto – A. Grants