Nedēļas nogalē aicina uz Hanzas tirgu Rīgā

41. starptautiskajās Hanzas dienās rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz Hanzas tirgu, kas Rīgā norisināsies 21. un 22. augustā vairākos tirgus plačos –  Rātslaukumā, pie Rīgas Sv. Pētera baznīcas, Vērmanes dārzā un Esplanādē.

Tirgū piedalīsies sešas Latvijas Hanzas pilsētas. Vērmanes dārzā varēs sastapt tirgotājus no Kuldīgas, Esplanādē ˗ no Limbažiem, Cēsīm un Straupes, bet pie Rīgas Sv. Pētera baznīcas ˗ no Kokneses, savukārt rīdzinieki tirgosies Rātslaukumā.

Pilsētas tirgus plačos varēs iegādāties visdažādākos amatnieku darinājumus, Hanzas pilsētu suvenīrus un sajust tirgus īpašo atmosfēru. Tirgū valdīs rosīga gaisotne, kas apmeklētājiem ļaus iepazīt katras pilsētas brīvās tirdzniecības seju septiņus gadsimtus pēc Hanzas rašanās.

Svētdien, 22. augustā Vecrīgā viesosies un tirgošanās gaisotni baudīs Rīgas pilsētas mērs Mārtiņš Staķis un kopā ar viņu viesi no mūsdienu Hanzas savienības pilsētām – Hanzas pilsētu savienības “DIE HANSE” prezidents un Lībekas mērs Jans Lindenavs (Jan Lindenau), Hanzas pilsētu savienības prezidenta vietniece Ingera Harlevi (Inger Harlevi) no Visbijas (Zviedrija), Hanzas pilsētu savienības prezidija loceklis un Neisas, 2022. gada starptautisko Hanzas dienu rīkotājas pilsētas mērs Rainers Breiers (Reiner Breuer), prezidija loceklis un Kampenas (Nīderlande) mērs Borts Kūleveins (Bort Koelewijn), kā arī Brilonas, 2020. gada starptautisko Hanzas dienu rīkotājas pilsētas mērs Dr. Kristofs Barčs (Christoph Bartsch). Ciemiņi vispirms plkst. 12.00  apmeklēs  infografiku stendu ansambli  “Hanzas pilsētas”, kurā piedalās vairāk nekā puse no 90 Hanzas pilsētām, kuras pārstāvētas 41. starptautiskajās Hanzas dienās. Šie infografiku stendi ir iespēja “pabūt” Rīgā un iepazīstināt ar sevi arī ārvalstu Hanzas pilsētas, kuras citkārt būtu Hanzas tirgus dalībnieces. Pēc infografiku stendu ansambļa apskates mērs ar viesiem dosies uz Rātslaukumu un pēc tam tālāk uz pārējiem tirgus plačiem, lai iepazītos ar Latvijas Hanzas pilsētām.

Hanzas dienu pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: www.rigahanza.lv.

41. starptautiskās Hanzas dienas atbalsta Rīgas dome, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar galvaspilsētas kultūras iestādēm.

Hanzas dienu pasākumi notiek saskaņā epidemioloģiskās drošības nosacījumiem.