Mācāmies kopā – meistarklase īru mežģīņu tamborēšanā

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina piedalīties Tautas lietišķās mākslas studijas  “Rītausma” vadītājas Dagnijas Liepas otrajā meistarklasē mežģīņu tamborēšanā.

Video meistarklase

TLMS “Rītausma” vizītkarte ir smalkie rokdarbi un tamborēšana ir dalībnieču iemīļotākā tehnika. Īru mežģīnes rokdarbu pasaulē ir zināma kā īpaši sarežģīta tehnika, kas prasa lielu precizitāti un daudz pacietības. To labāk apgūt nevis pēc grāmatām, bet tieši praktiski darbojoties.

Pirmajā meistarklasē studijas vadītāja mācīja vienkāršu motīvu tamborēšanu. Otrajā nodarbībā tiek dota iespēja apgūt  dažādus elementu dekoratīvās apdares veidus. Dagnijas Liepas demonstrētās “vēža soļa” un “franču” aukliņas tehnikas tiek bieži izmantotas ne tikai īru mežģīnēs, bet arī citos rokdarbu veidos. 

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Amatu namā darbojas septiņas tautas lietišķās mākslas studijas un tautas glezniecības studija, pārstāvot tādas amatu prasmes kā – aušana, adīšana, tamborēšana, pīšana, metālkalšana, keramika un gleznošana. Amatu nama mērķis ir saglabāt tautas amatus un popularizēt latviešu lietišķās un tradicionālās mākslas kultūru, sniegt iespēju Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” apmeklētājiem apskatīt Amatu nama studiju veikumu dažādās izstādēs un pasākumos, kā arī piedāvāt jebkuram interesentam kļūt par kādas studijas dalībnieku.