Limbažu pilsētas ielās, pagalmos un ezerā mākslas objekti no instalācijas “Durvis”

Šī gada 30. jūlija pēcpusdienā Limbažos tika atklāta vides mākslas objektu instalācija “Durvis”, ko kopā radījuši 13 dažādu nozaru mākslinieki.

Izmantojot vienu vai vairākas durvis kā pamatelementu objektam, mākslinieki no tām radījuši mākslas darbus, piemēram, liela apjoma konstrukciju kā kāršu namiņu ar nosaukumu “Kulta vieta durvju pielūgšanai”, durvju spoguli “Portāls XXX”, kas meklējams Lielezerā, “Durvis, kas skan” pie Limbažu Klavieru mājas, “Katram savu Visumu” pie tirgus un “Veltījums baseinam, ko es gaidīju visu bērnību”, kā arī durvis pie mazpilsētas sirds – Baumaņu Kārļa pieminekļa, un vēl citas. Kopā pilsētā ir atrodami 13 mākslas objekti, kuru tapšanā tika izmantotas 29 pilsētas iedzīvotāju dāvinātas un atdotas durvis.

Jau ziņots, ka instalācijā piedalās tādi mākslinieki kā: Alise A. Sondore, Atis Izands, Artūrs Virtmanis, Daniela Vētra, Emīlija Lielā, Emma Sofia, Kristīne Kutepova, Kristīne Nuķe-Panteļejeva, Kristīne Rublovska, Margarita Germane, Nils Jumītis, Sabīne Baumane un Sandra Strēle, pārstāvot gan glezniecību, tēlniecību, keramiku, tekstilmākslu, konceptuālo un laikmetīgo mākslu. Instalācijas kuratore ir mākslas zinātniece Luīze Lismane. Savukārt durvju digitālā karte ar mākslinieku stāstiem gan lasāmiem, gan klausāmiem ir pieejama www.makslasdurvis.lv., kā arī Limbažu Tūrisma informācijas centrā taustāmā veidā.

Pilsētvides mākslas objektu instalācija “Durvis” tapa ar Limbažu novada pašvaldības atbalstu, tā apmeklētājiem pieejama līdz 4. oktobrim.

Foto no notikuma atklāšanas, to autors ir Pēteris Rūcis.