Līgo vakarā aicina uz pasākumu „Līgosim krastmalā!”

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz vērienīgām Līgo nakts svinībām “Līgosim krastmalā!”, kas 23. jūnijā sāksies plkst. 19.00 un turpināsies līdz rīta ausmai plkst. 4.30. Šogad pasākuma apmeklētāji varēs lustēties vairākās svinību vietās: “Rīgas laukumā”, “Danču placī”, “Dziesmu paviljonā”, “Ziņģu sētā”, “Amatu un ritu pagalmā”, “Rotaļu skvērā”, kā arī “Godu un mielastu ielā”, kas būs ierīkotas 11. novembra krastmalā starp Akmens un Vanšu tiltu. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

“Rīgas laukumā” iedzīvotājus gaidīs namatēvs Valters Krauze,  etnomūzikas apvienība “Brāļi un māsas”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, grupa “Labvēlīgais tips”, MC orķestris un solisti Vineta Elksne, Karīna Tropa, Kristaps Rūķītis un Ivo Grīsniņš-Grīslis. Šajā laukumā notiks arī svētku galvenā ugunskura iedegšana. Savukārt “Danču placī” muzicēs folkloras kopas, mūziķu apvienība “Alas vecās mēbeles” un dīdžejs Roberts Lejasmeijers. Te ikviens kopā ar namatēvu Mārtiņu Kozlovski varēs arī izdancoties Rīgas Danču kluba vadībā.

Līgo nakts svinībās neiztikt bez dziedāšanas, tāpēc ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt “Dziesmu paviljonu” un dziedāt kopā ar aktieri Juri Hiršu, solistu Ivo Grīsniņu-Grīsli, Aiju Vītoliņu un kora grupu diriģenta Ginta Ceplenieka vadībā. Dziesmas skanēs Kristapa Krievkalna pavadošās grupas muzikālā ietērpā. Šajā paviljonā dziedāt gribētājus un klausītājus gaidīs arī grupa “Mākoņstūmēji” un dīdžejs Arturs Krūzkops, kurš uzņēmies arīdzan paviljona namatēva pienākumus.

Svētkos varēs arī ziņģēt kopā ar grupām “Galaktika”, “Coco Orchestra”, “Lauku muzikanti”, “Flame and the Rolltones”, kas līdz ar namamāti Ketiju Šēnbergu līgotājus gaidīs “Ziņģu sētā”. Svinību apmeklētāji aicināti paviesoties arī “Amatu un ritu pagalmā”, kur muzicēs folkloras kopas un būs iespēja iepazīt seno latviešu amatus un Līgo svētku tradīcijas, bet “Rotaļu skvērā” tautiskas stafetes, spēka pārbaudes un radošas nodarbes izmēģināt aicināts kā liels, tā mazs svētku dalībnieks.

Mājīgai līgošanai krastmalā būs izvietoti galdi, kur ikviens varēs baudīt līdzpaņemto cienastu vai iegādāto svētku ēdienu un dzērienu “Godu un mielasta” ielā.

Veiksmīgai pasākuma norisei un ikviena labsajūtai, svētku organizatori lūdz ievērot vairākus drošības noteikumus – svinību teritorijā nedrīkst ienest stikla traukus, bīstamus asus priekšmetus, šaujamieročus, sprādzienbīstamus priekšmetus, pirotehniku, narkotiskas un psihotropas vielas, kā arī citas bīstamas lietas, kas var apdraudēt pasākuma apmeklētājus un tā norisi. Lietussargu vietā svētku dalībnieki aicināti ņemt līdzi lietus mēteļus. Lūgums vecākiem pieskatīt savus mazuļus, kā arī rūpēties par savām personīgajām mantām.

Sabiedriskais transports Rīgā 23. un 24. jūnijā būs pieejams bez maksas.

Svētku pasākumu “Līgosim krastmalā!” organizē Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD). Pasākuma programma pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034.

twitter.com/RDIKSD

facebook.com/rd.iksd

youtube.com- RD IKSD