„LEGO Robotu cīņas 2014”

Rīgas Jauno tehniķu centrā 13.decembrī norisinājās „LEGO Robotu cīņas 2014”. Šāda formāta sacensības norisinājās tikai otro gadu, bet LEGO Robotikas sacensības Rīgas Jauno tehniķu centrā jau ir ikgadējs notikums, kurā galveno lomu ieņem šādas disciplīnas: LEGO līnijsekotājs, LEGO sumo. Šajā reizē sadarbībā ar LATLUG (Latvijas LEGO fanu klubs) visiem dalībniekiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja piedalīties šādās disciplīnās: LEGO visurgājējs, CHIMA speedorz, LEGO Creator ātrbūvēšana, LEGO Volvo iekrāvējs.

Šis sacensību virziens arvien attīstās, jo ik gadu dalībnieku skaits pieaug, šogad jau sastādot vairāk kā 25 robotus un 35 audzēkņus no dažādām izglītības iestādēm un organizācijām.

Sacensības tiek iesāktas ar LEGO līnijsekotāju disciplīnu, kurā visiem interesentiem tiek dota iespēja veikt 2 braucienus. Tad pēc nelielas pauzes visi ir gatavi LEGO sumo startam. Paralēli visas dienas garumā ir pieejamas arī LATLUG sagatavotas disciplīnas un LEGO darbu izstāde, kurā piedalījās arī Rīgas Jauno tehniķu centra talismans – runcis Muris.

Lielāku atbalstu gan guva LEGO sumo disciplīna, kas skaidrojams ar ieguldīto darbu robota būvē, kā arī azartu, kas nepieciešams šajā disciplīnā. Tas rada bērnos daudz pozitīvu emociju. Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, pirmās LEGO sumo atlases cīņas notika uz 3 ringiem vienlaicīgi.

Kopā dienas laikā notika 67 sumo ciņas, no tām 51 atlases kārtā, 15 finālā un 1 atkārtota, lai noskaidrotu galveno uzvarētāju. Dienas uzvarētājs bija zaudējis tikai vienu ciņu, kas liek domāt, ka robota būvei pievērsta liela uzmanība un katras detaļas novietojums ir smalki izplānots, tiesa visu pirmo 3 vietu ieguvēji bija rūpīgi strādājuši, lai uzvarētu.

Sacensību norisi uzmanīja tiesnešu komanda, kas rūpīgi vērtēja un sekoja līdzi, lai rezultāti būtu pēc iespējas objektīvāki.

LEGO līnijsekotāju disciplīnā: 1.vieta Daniels Tikacovs, 2.viets Maksims Orlovs, 3.vieta Dana Kuznecova.

LEGO Sumo disciplīnā : 1. Vieta Daniels Tikacovs, 2.vieta Toms Bergfelds, 3.vieta Igors Pticins un Jekaterina Boženko.

LEGO Volvo iekrāvējs: 1.vieta Viktors Maļkovs, 2.vieta Maksims Orlovs, 3.vieta Roberts Zveja.

Rakstu sagatavoja: E.Zīverts