Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts  video cikls “Rīga, skani! Rīga, skani! Kas to Rīgu skandināja?”

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” no 1. maija ieskandinās Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu ar video ciklu, akcentējot latvisko dzīvesziņu, tikumus, tautasdziesmas.

Video cikls veltīts četrām latviešiem nozīmīgām tēmām – galvaspilsētai Rīgai, likteņupei Daugavai, darba tikumam un mātes tēlam. Vienlaikus tiek likts akcents uz Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” tautas lietišķās mākslas studijām un senajiem amatiem, ko tās pārstāv. Tautasdziesmas ir latviskās identitātes kodols. Tās jau izsenis ir bijušas klātesošas dažādās dzīves norisēs gan svētkos, gan ikdienas darbos. Tāpēc Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” folkloras kopa “Laiksne” ir radījusi skaņu celiņus projekta izveidei, lai koptu tautas tradīciju – tautasdziesmu. 

Šogad 4. maijs būs citādāks nekā ierasts – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas gadadienu svinēsim nevis piepildītās koncertzālēs un plašos sarīkojumos, bet gan katrs savās mājās, pie dabas, iedziļinoties šo svētku nozīmē un tajā, ko šis Latvijai svarīgais datums nozīmē katram no mums. Video projekta mērķis ir latviešiem nozīmīgo vērtību aktualizēšana un rosināšana uz svētku nozīmes individuālu pārdomāšanu, asociēšanu un svinēšanu.

Video no 1. maija līdz 4. maijam tiks publiskoti un būs skatāmi Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” sociālajos tīklos un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Youtube kanālā

Video filmēšana, montāža un skaņa – Oskars Kupics, Elīna Karaseva, folkloras kopa “Laiksne”.