Latvijas kauss boulderingā bērniem un jauniešiem

2023.gada 11. novembrī norisinājās Latvijas kauss boulderingā bērniem un jauniešiem Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale” kāpšanas zālē Aglonas ielā 39, Rīgā. Sacensības organizēja Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” sadarbībā ar Latvijas Alpīnistu savienību. Sacensībās startēja rekordliels bērnu skaits – 136 dalībnieki no 13 klubiem. Vislielākais dalībnieku skaits bija no kluba Virsotne un Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” ar vairāk kā 30 dalībnieku dalību no katra kluba. Sacensības vēl pārstāvēja Falkors boulderinga centrs, SIA FBC, Traverss, Novadnieki, Bērnu un jauniešu centrs “Laimīte”, Bērnu un jaunešu centrs “Rīgas skolēnu pils”, Sporta kāpšanas klubs Skala, Remoss u.c.

Startēja bērni un jaunieši vecumā no 7-18 gadiem sacentās 5 vecuma grupās.

Visvairāk dalībnieki bija pieteikušies jaunākā H grupā – 50. Tas priecē, jo ir redzams, ka veidojas jaunā kāpēju paaudze.

Sacensību rezultāti ir apskatāmi Latvijas Alpīnistu savienības mājas lapā https://www.climbing.lv/sacensibu-kalendars-1/2023-gads/

 

Sīva konkurence bija E grupā zēniem, kur par pirmo vietu cīnījās mūsu labākie kāpēji ar dalībnieku no Lietuvas. Šoreiz finālā laurus plūca lietuvietis Viltautas Pocius, atstājot par gadu jaunāku šīs grupas kāpēju Albertu Reķi otrajā vietā.

Vecākās grupās konkurence bija mazāka, B grupā kopā bija tikai 7 dalībnieki. Atzīstamu sniegumu parādīja Latvijas izlases dalībnieks Tomass Dilāns (Virsotne), kas spēja izkāpt visus astoņus maršrutus un ieguva 1.vietu, aiz sevis atstājos BJC “Daugmale” kāpējus Linardu Jurģi Eglīti un Rolandu Jankovski.

Informāciju sagatavoja

treneres Linda Ansone un Gundega Meļķe