Latvijas dzimšanas dienā būs skatāms tiešsaistes koncerts “Nekur tālu, tepat vien…”

18. novembrī plkst. 14.00 tiešsaistē Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Facebook lapā būs skatāms Latvijas Republikas Neatkarības gadadienai veltīts koncerts “Nekur tālu, tepat vien…”.

Koncerts veidots nacionālpatriotiskās noskaņās kā muzikāli tekstuāls priekšnesums ar dzejas lasījumiem, dziesmām un skaņu gleznām. Mākslinieki koncertā godinās mūsu tautas dižo dzejnieku Knutu Skujenieku 85 gadu jubilejā. Galvenais vēstījums precīzi atbilst nosaukumam un programmas vienai no daļām – “Drošinājums”. Drošinājums ir īstajā brīdī pasniegta drauga roka ar solījumu, ka būs labi, kā gaišs uzmundrinājums sev un apkārtējiem. Saruna no sirds uz sirdi, kas vajadzīga abiem šajos laikos – kā radītājam, tā klausītājam.

Koncertā uzstāsies aktrise Dita Lūriņa, mūziķi Zane Dombrovska un Daumants Kalniņš, pianists Romāns Vendiņš un perkusionists Kaspars Kurdeko. Mākslinieki, savijot kopā Knuta Skujenieka un Ērika Ādamsona dzeju, izdziedās Imanta Kalniņa, Jura Kulakova, Zigmāra Liepiņa un Raimonda Paula dziesmas, kā arī skaņdarbus no Daumanta Kalniņa programmas “Drošinājums”.

Koncerts būs skatāms bez maksas Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Facebook lapā https://www.facebook.com/imantakultura/  līdz pat 22. novembrim.

Koncertu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, Rīgas Kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.

Šo pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no Rīgā notiekošās valsts svētku kultūras programmas, ar kuru pilnā apjomā var iepazīties pašvaldības tīmekļa vietnē https://svetki.riga.lv/. Rīgā iedzīvotāji aicināti valsts svētkus pavadīt veselībai drošā veidā – ģimenes lokā savās mājās, baudot kultūru bez maksas tīmeklī, apmeklējot kultūras pasākumus “zaļajā režīmā” vai pastaigās pa pilsētu tuvinieku lokā, aplūkojot svētku noformējumu Rīgas pilsētvidē. Šogad ierasto sarkanbaltsarkano karogu pilsētas noformējumu papildina laikmetīgā māksla un gaismas instalācijas ar tautasdziesmu spēka vārdiem.