Labākie Eiropā !

Šogad, Eiropas Savienības projekta eTwinning 10 gadu jubilejā, eTwinning Balvas konkursā, 12-15 gadu vecuma grupā GALVENO BALVU iegūst Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” multiplikācijas studijas, Escola b/s Domingo capela Espinho (Portugāle) un Vestsiden skole Porsgrunn (Norvēģija) veidotais projekts SOUNTRACKERS !

Par projektu.

SOUNDTRACKERS projekta produkts ir daudzas mazas animācijas filmiņas, bet galvenā ideja ir SADARBĪBA! Mēs, Rīgas Skolēnu pils multiplikācijas studijas bērni, zīmējām animācijas filmiņas un mūsu partneri – Portugāles un Norvēģijas skolu bērni, mūzikas skolotāju vadībā komponēja un pievienoja skaņu.

Projekta rezultātu var apskatīt adresē: http://soundtrackers.weebly.com

Balvas pasniegšanas ceremonijas pasākumā 6.-9. maijā Briselē SOUNDTRACKERS Latvijas komandu pārstāvēja projekta veidotāji – 8 skolēni un 2 skolotājas.

Mūsu tikšanās Briselē bija unikāla – vienlaicīgi ar eTwinning Balvas pasākumu nosvinējām arī eTwinning 10.dzimšanas dienu 7. maijā un arī Eiropas Savienības dzimšanas dienu 9. maijā! Četru dienu garumā – no 6. līdz 9. maijam, mums bija noorganizēta patiešām notikumiem bagāta, neaizmirstama programma. Iepazīšanās ceremonija un boulings, ekskursija uz Eiropas parlamenta informācijas centru (tiem, kas vecāki par 14 gadiem bija ekskursija pašā Eiropas Parlamentā), Eiropas kvartāla un institūciju apmeklējums, šokolādes muzejs, ekskursija Briseles vēsturiskajā centrā, ITK darbnīcas skolniekiem un skolotājiem un pats galvenais notikums – svinīgā Balvas pasniegšanas ceremonija Briseles Dabas zinātņu muzejā (the Royal Belgian Institute for Natural Sciences in Brussels), kur Galvenās balvas (trīs vecuma grupās) pasniedza Eiropas Komisijas Izglītības, kultūras, jaunatnes un sporta lietu komisārs Tibors Navrāčičs.

Plaša fotogalerija aplūkojama: http://www.rsp.lv/labakie-eiropa/

Mūsu ieguvumi? Galvenais – ticība saviem spēkiem. Mēs varam 🙂 Labie sapņi piepildās 🙂 Pasākuma laikā satikām mūsu projekta partnerus no Portugāles un Norvēģijas un iepazinām bērnus un skolotājus no citām valstīm. Daudzi no mūsu grupas pirmo reizi piedalījās tik plašā starptautiskā pasākumā ārpus Latvijas (un bez vecākiem). Daudziem būs motivācija apgūt angļu valodu 🙂 bet galvenais – motivācija veidot jaunus projektus .. un ne tikai dēļ balvas – šis pasākums mums palīdzējis apjaust, ka aiz eTwinning interneta platformas patiešām atrodas dzīvi cilvēki, kas kopā ar mums izpilda projekta uzdevumus, priecājas par sasniegumiem un ir atvērti draudzībai. Tas ir vislabākais atklājums 🙂

Kas ir eTwinning ?

eTwinning ir Eiropas Savienības skolu sadarbības tīkls, kas skolām piedāvā unikālu iespēju piedalīties sadarbības projektos ar profesionālu atbalsta sistēmu un plašu tiešsaistes rīku izvēli, veicinot skolu profesionālo attīstību un saņemt atzinību par kvalitatīvu darbu. 2015. gadā eTwinning programmā piedalās 138 566 Eiropas skolas.

http://www.etwinning.net/en/pub/news/news/how_much_has_etwinning_grown.htm

 

eTwinning Balvas pasākuma video eTwinning instagram lapā: https://instagram.com/etwinning_europe/

 

Talantu šova noslēgumā visi danco “cūkas driķos” ! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=KEA5woA19Ng

 

Informāciju sagatavoja:

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

multiplikācijas, Eiropas kultūras un televīzijas pulciņu

interešu izglītības skolotāja Tatjana Gvozdeva

tanja.gvozdeva@gmail.com

www.rsp.lv

www.facebook.com/BJCRSP