Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” skatāmas jaunas izstādes

2022. gada janvārī Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” izstāžu galerijās aplūkojamas divas jaunas izstādes ˗ Baibas Rēderes izstāde “Atklāsmes” un Latvijas Radošo fotogrāfu asociācijas foto izstāde “Iedvesmas prizma”.

Baiba Rēdere par gleznu izstādi “Atklāsmes” stāsta: “Gleznošanu vienmēr esmu uztvērusi kā sarunu, attiecības. Es eju nezinot kur un nezinot ko tieši es atklāšu, atradīšu. Manī ir tikai nojausma, sajūta, neskaidra vīzija. Aicinājums radīt atnāk manī kā Mīlestības impulss, kā vajadzība šo dāvanu izpaust, apliecināt vai vienkārši būt tajā!” B. Rēdere glezno abstrakti, pamatā eļļas tehnikā.  Eksperimentu ceļā viņa ir radījusi arī savu autortehniku, ko kombinē ar eļļu. Tehniku kombinācija izceļ viņas īpašo rokrakstu ˗ daudzslāņainību un tajā pat laikā vieglumu un jutekliskumu. Skatītāji atzīst, ka no viņas gleznām staro īpaša, noslēpumaina gaisma. Māksliniece glezno ar šķidrām eļļas krāsām ˗ ekspresīvi, spontāni, caurspīdīgi, viegli.

B. Rēdere piedalās izstādēs Latvijā no 2002. gada, un viņa ir sarīkojusi arī vairākas personālizstādes, piedalījusies grupas izstādēs Latvijā, ASV, Beļģijā. Autores darbi atrodas privātkolekcijās ASV, Norvēģijā, Vācijā, Spānijā, Jaunzēlandē, Igaunijā, Latvijā.

Latvijas Radošo fotogrāfu asociācijas foto izstādē “Iedvesmas prizma” aplūkojami 26 Latvijas fotogrāfu darbi ar dažādu foto žanru interpretāciju: ainavas, portreti, žanra fotogrāfija, modeļi dažādās situācijās un emociju daudzveidību.

Radošā vai mākslas fotogrāfija ir viens no vadošajiem fotogrāfijas žanriem Latvijā, kuras centrā ir autora ideja un tās realizācija. Izstādē “Iedvesmas prizma” piedalās fotogrāfi no dažādām Latvijas pilsētām. Autoru individuālais redzējums un eksperimenti atklājas dabas ainavās, portretos, kā arī žanra un studijas fotogrāfijās.

Biedrība “Latvijas  Radošo fotogrāfu asociācija” ir dibināta 2017. gadā, tā regulāri rīko izstādes un turpina attīstīt mākslas fotogrāfijas virzienu Latvijā.

Izstādes apskatāmas katru dienu no plkst. 10 līdz 20.00, ieeja ˗ bez maksas. Izstāžu apmeklējuma laikā organizatori aicina ievērot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus un drošības pasākumus.