Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā uzmirdz “Neona dārzs”

No 29. janvāra līdz 8. februārim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras pils “Ziemeļblāzma” parka multifunkcionālajā laukumā būs skatāms pils radošās komandas – režisora un mākslinieciskā vadītāja Kārļa Anitena, mākslinieku Rasmas Isajevas un Matīsa Maksimova, gaismu mākslinieka Kristapa Kalnieša kopīgi veidotais gaismas objekts “Neona dārzs”.

“Šī ziema aizrit sapņos par eksotiskām zemēm, aizjūru dārziem un ceļošanas alkām, tāpēc eksotiskām fantāzijām ļāvāmies arī mēs. Taču nekur tālu no sevis nevar aizbēgt, un košā neona dārza pamatā zinātāji atpazīs “Ziemeļblāzmas” vasaru ar krāšņajiem peoniju ziediem. Vēlamies gaismas objekta apmeklētājos radīt smaidu, jo smaids un mīlestība ir vislabākās zāles pret nogurumu un kreņķiem. Mīlestības domu graudus no 1. februāra varēs atrast arī mūsu tējas namiņa ekspozīcijā “Vakcīna labākai dienai””, stāsta Kārlis Anitens.

Režisora iecerēto gaismas objektu veido gaismu atstarojošu krāsu tehnikā radīts Matīsa Maksimova sienas zīmējums, Rasmas Isajevas dekorācijas un Kristapa Kalnieša gaismu režija. Par iedvesmu visai radošajai komandai kalpojusi savulaik populārās grupas “M People” dziesma “Fantasy Island”, kuras vēstījums lieliski sasaucas ar pandēmijas laiku un vērtībām, kas stāv pāri nelaimēm.  “Mums gribējās, ka arī spēles laukumā skan šī dziesma, tomēr lai neveicinātu ļaužu drūzmēšanos, gaismas objektu neapskaņosim. Taču apmeklētājs videoprojekcijā uz laukuma saņems norādi, kā ar savas viedierīces palīdzību mūsu stāstam pievienot arī muzikālo baudījumu. Maksimāla efekta baudīšanai vajadzētu līdzi paņemt austiņas,” skaidro Kristaps Kalnietis.

Objektu būs iespējams apskatīt arī dienas gaišajā laikā, taču savu īsteno mirdzumu un norādes par ceļu uz mūziku tas iegūs diennakts tumšajā laikā – no plkst. 17.00 līdz parka slēgšanai plkst. 23.00 darbdienās, vai plkst. 21.45 piektdienās un sestdienās (saistībā ar valstī noteiktajiem pārvietošanās ierobežojumiem). Kultūras pils “Ziemeļblāzma” aicina parka apmeklētājus ievērot divu metru distanci, nepieciešamības gadījumā valkāt sejas maskas un pastaigā pa parku doties tikai vienas mājsaimniecības ietvaros.