Kultūras centrā “Imanta” skatāma jauna izstāde un pinumu instalācija

Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” 1. stāva izstāžu galerijā no 19. marta būs aplūkojama Rudzīšu ģimenes darbu izstāde “Brīvi radīt” un Leldes Alksnes pinumu instalācija skatlogos “Jaunās mājas”.

Rudzīšu ģimenes darbu izstāde “Brīvi radīt” ir stāsts par trim dažādiem māksliniekiem vienas ģimenes ietvaros ˗ Jāni un Agnesi Rudzīšiem, un viņu meitu Terēzi Mariju Miltiņu. Terēze vēl ir skolniece un savu pasaules redzējumu turpina izpaust kā bērns, kaut gan jau ar padziļinātu izpratni par mākslā notiekošajiem procesiem. Jānis Rudzītis jau 20 gadus ir Liepājas 8. vidusskolas pedagogs. No sirds mīl savu profesiju, ne velti vairākus gadus viņš ir bijis “Gada skolotājs”. Mākslas izstādēs piedalās kopš 2000. gada. Par radošās dzīves virsotni uzskata 2020. gada Liepājas vizuālās mākslas izstādes “Tuvplāni” žūrijas apbalvojumu “Par iekļaušanos kopējā Liepājas stāstā un tā papildināšanu fotogrāfijās”, kā arī 2021. gadā Liepājas muzejā atklāto personālizstādi “Pasaule ir mīļa”. Savukārt Agnese Rudzīte uzsver, ka pasaulē ir saražots tik daudz dažāda materiāla, ka jaunam tērēt līdzekļus ir neapdomīgi. Tādēļ top gan taktilā māksla no makulatūras, gan lupatgleznas no tekstilatgriezumiem. Mākslā tāpat kā dārzniecībā nav kļūdu, ir tikai eksperimenti.

Izstāde “Brīvi radīt” aplūkojama bez maksas katru dienu līdz 30. aprīlim laikā no plkst. 10.00 līdz 20.00.

Leldes Alksnes pinumu instalācija “Jaunās mājas”. Amata meistare Lelde Alksne savus darbus veido no kārkliem. Instalācija skatītājiem atgādina, ka materiāls radošajām un sadzīviski vajadzīgajām lietām ir mums apkārt, tostarp, kārkli. Tos var izmantot gan šķīvju un grozu pīšanai, gan dekoratīvo elementu izmantošanai.

Pīšanas pamatus Lelde Alksne apguvusi Dānijas mūžizglītības projektā “Grundvig”  pie skolotāja, kurš ir viens no Dānijas ievērojamākajiem pinējiem  ˗ Stīns Matsens (nodarbojas ar šī aroda seno prasmju saglabāšanu un nodošanu tālāk).

Instalācija aplūkojama skatlogā visu diennakti,  katru dienu līdz 20. aprīlim.