Kultūras centrā “Imanta” darbosies Lieldienu interaktīvā vides instalācija

No 10. līdz 18. aprīlim pie Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” būs skatāma Lieldienu vides interaktīvā instalācija “Lieldieniņa braukšus brauca ar raibām oliņām”.

Atzīmējot Lieldienas, Kultūras un atpūtas centra “Imanta” brīvdabas teritorijā būs aplūkojama tematiska vides instalācija – dažādu izmēru objekti – krāsainas olas, speciāli radīti putniņi un Austras koks.  Krāsainās olu figūras  būs iespējams apkrāsot un izdekorēt, izmantojot tāfeļu krītiņus, savukārt Austras kokā apmeklētāji aicināti iesiet krāsainas lentītes, iekarināt dekoratīvās olas un putniņus, tādējādi sasaucot kopā dažādu tautu paražas, iesaistoties iedzīvotājiem un kopā radot svētku noformējumu un sajūtu.

Instalācijas idejas pamatā ir Lieldienas kā atskaites punkts jaunam sākumam, atmošanās procesam dabā un pavasara atnākšanai brīdim, kad dienas kļūst garākas un gaišākas, laiks siltāks un saulaināks.

Māksliniecisko konceptu izstrādājusi animatore Silva Utāne kopā ar Rīgas Kultūras un atpūtas centru “Imanta”. S. Utāne beigusi Ekonomikas un kultūras augstskolu kā interjera dizainere, bet savu profesionālo darbību saista ar latviešu animācijas filmu tapšanu un  bērnu mākslas darbnīcu vadīšanu.

Lentītes, olas un krītiņus varēs saņemt bez maksas no 10. līdz 18. aprīlim pie Kultūras un atpūtas centra dežuranta katru dienu no plkst. 10.00 līdz 20.00.

Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība un tas ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.