Konkurss jaunajiem kino entuziastiem “Mūsu 4.maija deklerācija”

Valsts kanceleja un Valsts izglītības satura centrs (VISC) aicina skolēnus un studējošos veidot video par 1990. gada 4.maijā pieņemto Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas deklerāciju, tās vēstījumiem un nozīmi mūsdienu sabiedrībai.

“25 gadi jeb ceturtdaļgadsmits, kurā atjaunotā Latvijas Republika atguvusies no padomju varas važām, kļuvusi par pilnvērtīgu Eiropas Savienības dalībnieci, priecājusies par lielām un mazām uzvarām, meklējusi un atradusi risinājumus krīzes brīžos, palikusi uzticīga demokrātiskām vērtībām un turpina pārliecinoši tiekties pēc labākas dzīves ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Taču tas viss nebūtu bijis iespējams bez 1990. gada 4.maijā parakstītās Latvijas Republikas neatkarīgas atjaunošanas deklerācijas, kura bija, ir un būs viens no mūsu valsts suverenitātes pamatiem”, pārliecināta Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Valsts kanceleja, izsludinot video konkursu “Mūsu 4.maija deklerācija”, aicina tajā piedalīties jaunos video amatierus un entuziastus, kuri video veidošanu sākuši izzināt pašu spēkiem. Nozīmīgākais ir video vēstījums un saturs, tāpēc konkursa dalībnieki var likt lietā savu izdomu un uzņemt video ar mobilā telefona kameru, GoPro, fotokameru, kā arī meklēt citus tehniskos risinājumus.

Konkursa vērtēšanā piesaistīta kompetenta žūrija, kas noteiks 15 labākos video, kurus Valsts kanceleja publicēs sabiedrības balsojumam interneta vietnē youtube.com. “Mūsdienās audiovizuālu vēstījumu var izveidot arī ar pavisam vienkāršiem tehnoloģiskajiem rīkiem – pat ar mobilā telefona kameru. Tehnoloģiskās ierīces var būt ne tikai spēļlietiņas, bet arī ierocis, lai izzinātu pasauli un veidotu padziļinātu izpratni par vēsturiskajiem procesiem un jēdzieniem, kas būtiski mūsdienu Latvijai un tās sabiedrībai. Šī konkursa uzvarētāji iegūs ne tikai jaunas zināšanas un prasmes,- veiksmīgākie darbi tiks demonstrēti 4.maijā uz lielā ekrāna pie Brīvības pieminekļa”, stāsta viena no konkursa žūrijas komisijas loceklēm, Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma.

Jaunieši konkursā var piedalīties gan individuāli gan grupās trīs kategorijās: 5.-9. klase, 10.-12. klase un studējošie. VISC mudina skolu direktorus un skolotājus atbalstīt savus audzēkņus, palīdzot viņiem gan ar informāciju, gan ar skolas rīcībā esošajām tehnoloģijām (piemēram, gaismošanas aprīkojumu, mikrofoniem u.tml.).

Īsfilmas konkursam jāiesniedz līdz 12. aprīlim. Video konkurss tiek organizēts sadarbībā ar VISC un Kultūras ministriju deklerācijas “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu” pieņemšanas 25. gadadienas svinību ietvaros.

Pirms uzsākt darbu pie filmu veidošanas, noteikti iepazīstieties ar konkursa nolikumu ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:

Zane Ozola

Komunikācijas departamenta konsultante

Tālr. 67082912

zane.ozola@mk.gov.lv