Konkursa „Gleznojumi uz zīda un stikla. Purvs” darbu izstāde Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

Rīgas izglītības iestāžu vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Gleznojumi uz zīda un stikla. Purvs” laureātu darbi no 13.marta līdz 30.martam piepildīs Kultūras pils “Ziemeļblāzma” izstāžu zāli.

Šī gada konkursa tēma – purvs ir rosinājis māksliniekus ieskatīties tādā dabas veidojumā ar kuru ikdienas gaitās nesastopamies. Uz purvu dodamies lasīt ogas, izstaigāt purva takas un laipas, pavērot putnus un vienkārši būt klusumā. Esam ļoti uzmanīgi un vērīgi, kad tur atrodamies. Konkursa dalībnieki savos darbos atspoguļo gan purva mistisko dabas noskaņu,  gan tur mītošos dzīvniekus. Noķert mazu brīdi pirms saullēkta –  šo vienreizīgumu..  Saulrieti un saullēkti, atspulgi ūdenī, zaļie sūnu paklāji pilni ar dzērveņu ogām un debesu atspulgs mazajos ezeriņos, sīkās papardītes un mazie baltie ziediņi, kuri rotā zaļgani brūnos ciņus. Spilgti piesātināti toņi un miglas plīvura pieklusinātās krāsas mijas ar dinamiskām kontūrām. Darbos vērojama izpratne par dabas fenomenu, lai nosargātu un neiejauktos šajā vidē. Purvs ir vieta kur vairāk atklājas zemes dzīles un ļoti labi ir redzams debesu kupols, kas ir  bezgalīgais zvaigžņu akacis virs mums, ne tikai zeme zem mums mijiedarbībā ar  pieklusinātu miera horizontu. Purvs ir debesu spogulis, liels bioloģiskais dzīvoklis….

Paldies konkursa dalībniekiem, pedagogiem par dalību konkursā un brīnumainajiem darbiem! Izstādes veidotājiem,  Ziemeļrīgas kultūras apvienībai – kultūras  pilij “Ziemeļblāzma” par viesmīlību un iespēju būt šajā vietā.

Informāciju sagatavoja  Maira Kalniņa

Bērnu un jaunioešu centra “Laimīte” izglītības metodiķe