Koncertzālē “Ave Sol” – “Citāds koncerts”

Ņemot vērā neparedzēti lielo apmeklētāju interesi un pieprasījumu, jau šajā piektdienā, 6. aprīlī plkst. 19.00 koncertzālē “Ave Sol” tiek piedāvāts papildkoncerts pārsteidzošajai kokļu mūzikas koncertprogrammai “Citāds koncerts”.

Meistarīgi izmantojot kokles spēles un skanējuma plašās iespējas, koklētāju ansamblis “Cantata” piedāvā pārsteidzošu koncertprogrammu – to veido dažādu laiku leģendāri ārzemju un latviešu populārās mūzikas pārlikumi koklēm. Koncertā līdzās koklēm ieskanēsies arī čella, flautas un dažādu sitaminstrumentu dinamiskie tembri. Koncertprogrammas skaņdarbu atlasē piedalījās arī pašas koklētājas, izvēloties sev tīkamākos skaņdarbus no pazīstamākajiem pasaules un latviešu mūzikas paraugiem.

Klausītājiem būs iespēja dzirdēt kokli jaunās skaņās – neparastās un retāk dzirdētās saspēlēs populārās mūzikas žanrā. Viens no koncerta mērķiem ir iepazīstināt klausītājus ar laikmetīgo latviešu un ārzemju mūziku, koklei pielāgojoties mūsdienu mūzikas kultūrai.

Koncerta pamatsastāvs – ansamblis “Cantata”, 2017. gadā atzīmējis savas radošās darbības septiņu gadu jubileju, taču jau paspējis ar augstiem rezultātiem sevi pierādīt vairākos kokļu mūzikas festivālos un konkursos gan Latvijā, gan ārzemēs. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja Anda Eglīte ir ne tikai talantīga koklētāja, bet arī iniciatore kokļu mūzikas koncertiem un festivāliem “Kokļu skaņas ziemas mirdzumā”, 2015. gadā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos bijusi Rīgas koklētāju ansambļu virsvadītāja.

“Citāds koncerts” programmā – Endrū Loida Vebera, Džordža Gēršvina, Pola Makartnija, Dona, grupu METALLICA, THE DOORS, MUSIQQ u.c. skaņdarbi

Koncerta dalībnieki:

Koklētāju ansamblis CANTATA, Andis Klučnieks (flauta, īru stabules), Krišjānis Gaiķis (čells) un Uģis Upenieks (perkusijas). Koncerta vadītājs Raitis Zapackis.

Koncerta biļetes “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  Biļešu cena 5 EUR, skolniekiem, studentiem un pensionāriem 3 EUR