Karjeras nedēļas pasākumos iepazīs IKT nozari

Šonedēļ, no 11. līdz 15. oktobrim, Latvijas skolās notiks Karjeras nedēļa, kuru jau devīto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar partneriem reģionos. Karjeras nedēļa sāksies ar diskusiju vecākiem, kurā pārrunās tehnoloģiju izmantošanas principus ģimenēs. Diskusijā jauniešiem IKT nozares pārstāvji dalīsies pieredzē un pastāstīs par sava darba ikdienu, bet Karjeras nedēļas izskaņā jaunieši izmēģinās spēkus ideju hakatonā. Papildus centrālajiem notikumiem īpaši pasākumi notiks skolās visā Latvijā.

“Karjeras nedēļa ik gadu ir ļoti gaidīts notikums, jo tā ļauj ciešāk paraudzīties uz karjeras jautājumiem un atklāt tajos vēl neizzinātas šķautnes. Šogad pievēršamies informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozarei, iepazīstot tās profesiju daudzveidību un nepieciešamās prasmes darbam šajā jomā. Aplūkosim karjeras jautājumus gan no vecāku perspektīvas, kuri ir nozīmīgi palīgi karjeras izvēlē, gan no nozares pārstāvju skata punkta. Kā ik gadu, papildus centrālajiem notikumiem, kas šogad norisināsies tiešsaistē, plašs pasākumu spektrs notiks arī izglītības iestādēs visā Latvijā,” atklāj VIAA direktore Dita Traidās.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad Karjeras nedēļa ar saukli “IKT tavai karjerai” notiks sadarbībā ar pasākuma organizatoriem reģionos gan vispārējās, gan profesionālās izglītības iestādēs, un, kā ik gadu, izglītības iestādes organizēs ar tēmas izpēti saistītus izzinošus pasākumus – diskusijas, tematiskas mācību stundas, radošās darbnīcas, tikšanās ar uzņēmumu un augstskolu pārstāvjiem, skolu absolventiem, skolēnu vecākiem un nozares pārstāvjiem. Visu pasākumu programma pieejama šeit.

Pasākuma aktualitātēm un programmai aicinām sekot līdzi sociālajos tīklos  – Tavai karjerai Facebook lapā un Twitter kontā, kā arī VIAA mājaslapā.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt iespējamo nodarbošanos  nākotnē, uzklausīt dažādu profesiju pārstāvjus un saņemt karjeras konsultācijas. Karjeras nedēļas laikā papildus VIAA organizētajiem pasākumiem vispārējās un profesionālās izglītības  iestādēs visā Latvijā notiks arī dažādi citi ar profesijas izvēli saistīti pasākumi. Šogad Karjeras nedēļa veltīta IKT nozares iepazīšanai. Ievērojot epidemioloģisko situāciju valstī, lielākā daļa pasākumu būs tiešsaistē, savukārt daļa pasākumu vienas klases vai vienas komandas ietvaros notiks klātienē, ievērojot epidemiologu rekomendācijas un atbildīgo iestāžu rīkojumus.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Papildu informācija:

  • Lelde Bukovska, Karjeras nedēļas 2021 sabiedrisko attiecību speciāliste, Tālr.: 28247515, e-pasts: lelde.bukovska@ka.lv
  • Alise Serģe, VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas vecākā informācijas speciāliste, Tālr.: 67785462, e-pasts: alise.serge@viaa.gov.lv