Kad skolnieks pārspēj meistaru!

1.martā uz Krievijas pilsētu Ufu devās BJC “Bolderāja” labākā dambretiste Jeļena Česnokova un viņas skolotāja – trenere Zoja Golubeva, lai kopā ar 10 labākajām Pasaules dambretistēm piedalītos Pasaules kausa finālsacensībās WORLD CUP FINAL 2017 un noskaidrotu, kura šoreiz būs visspēcīgākā un izturīgākā starp sievietēm!

Jeļena savu startu uzsāka ļoti veiksmīgi un pēc pirmajām 8 kārtām bija līdere, tas prasīja daudz spēka un milzīgu koncentrēšanos. Jāpiemin, ka sacensības norisinās 10 dienas, kas prasa no sportistiem milzīgu atdevi un izturību, ņemot vēra, ka viena partija ilgst 4-5 stundas. Spriedzes, noguruma un varbūt arī pieredzes trūkums neļāva Jeļenai saskatīt ļoti vienkāršu kombināciju un muļķīgas kļūdas dēļ tika zaudēta partija pret pieckārtējo Pasaules čempioni Tamaru Tansykkuzhinu. Pēc zaudējuma, bija nepieciešams milzīgs gribasspēks, lai saņemtos un nepadotos, ko arī mūsu jaunā dambretiste izdarīja un Pasaules kausa finālā ieguva 3.vietu, kas ir milzīgs panākums tik jaunai sportistei! Esam ļoti lepni un priecīgi par mūsu dambretes pulciņa audzēkni Jeļenu Česnokovu, vēlam viņai izturību, spēku un galvenais pacietību, kā arī neatlaidību turpmākajās sacensībās un turnīros!

No sirds sveicam arī Jeļenas pedagoģi un treneri Zoju Golubevu, kas ir izaudzinājusi un vēl joprojām audzina, apmāca un trenē aizvien jaunus talantus!

Informāciju sagatavoja: Aiva Dasmane, BJC „Bolderāja”, direktores vietniece izglītības jomā.

Foto no Z.Golubevas  personīgā arhīva.