“Kad pasaciņa ciemos nāk…5”

Vēsā, bet skaistā un saulainā ceturtdienā, 11. maijā, Rīgas Jauno tehniķu centrā jau 5. reizi norisinājās Lego un pasaku svētki – Rīgas atklātais bērnu un skolēnu LEGO konstruktoru radošais konkurss “Kad pasaciņa ciemos nāk…5”.

Šogad dalībai tika pieteikti 55 dalībnieki no 11 izglītības un interešu izglītības iestādēm – Rīgas Jauno tehniķu centrs, BJC “Zolitūde”, BJC “Daugmale”, BJC “Bolderāja”,  Rīgas Teikas vidusskola, Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas Kultūru vidusskola, Rīgas 19. vidusskola, Rīgas Juglas vidusskola, Rīgas 59. pirmsskolas izglītības iestāde, Salaspils 1. vidusskola.

Šoreiz konkursa dalībniekiem bija jācenšas attēlot kādu epizodi no Mirdzas Kļavas stāsta “Raibā vasara” – kopā tika piedāvāti 4 fragmenti, no kuriem dalībnieki varēja izvēlēties sev saistošāko un interesantāko.

Bērni darbojās individuāli, darbi tika veidoti telpiski un, kā jau vienmēr, darbošanās laiks bija 1 stunda. Dalībnieki tika vērtēti 2 vecuma grupās: 6-8 gadi un 9-11 gadi.

Šogad žūrijā tika aicināti 3 ar konkursu saistītu, atšķirīgu jomu darbinieki – Dace Rīdūze, animācijas leļļu filmu režisore, kas vairāk centās vērtēt darbā attēloto sižetu, Harijs Kadiķis, Rakstniecības un mūzikas muzeja darba ar apmeklētājiem vadītājs, kas centās vērtēt attēlotos personāžus, un Edgars Zīverts, Rīgas interešu izglītības metodiskā centra tehniskās jaunrades metodiķis, kas vērtēja darbu tehnisko izpildījumu un kvalitāti. Arī šogad žūrijas locekļi atzina, ka šis darbs ir ļoti sarežģīts, jo katrs dalībnieks tajā ir ielicis savu fantāziju, emocijas un izpratni par konkrēto tēmu, katrs darbs ir īpašs un unikāls, ir gandrīz neiespējami novērtēt, kur nu vēl salīdzināt tos savā starpā!

Dalībnieku bija daudz, tāpēc arī konkurence bija milzīga. Mums kā organizatoriem ir liels prieks par arvien jauniem LEGO entuziastiem, kuri ir gatavi sevi pierādīt. Šogad dalībai tika pieteikti arī vairāki pirmsskolas vecuma bērni. Īpašs prieks, ka LEGO iekaro arvien lielāku interesi arī meiteņu vidū. Visiem par lielu pārsteigumu šogad aptuveni 1/3 daļa dalībnieku bija meitenes. Un šis fakts radīja vēl mūsu LEGO konkursu pieredzē nebijušu situāciju kopvērtējumā – 5 no 6 godalgotajām vietām ieņēma meitenes!

Kopvērtējums:

I grupa

 1. vieta – Estere Zauere (Rīgas Juglas vsk.)
 2. vieta – Laura Bankoviča (Rīgas Kultūru vsk.)
 3. vieta – Anete Markote (RJTC)

II grupa

 1. vieta – Karlīna Koršuna (Salaspils 1. vsk.)
 2. vieta – Darja Maškanova (BJC “Zolitūde”)
 3. vieta – Roberts Cinītis (Salaspils 1. vsk.)

Šoreiz tika piešķirtas arī vairākas simpātiju balvas:

RJTC simpātija:

 • Hermanis Dedumietis;
 • Paula Virse.

Edgara Zīverta simpātija:

 • Grigorijs Jakovļevs;
 • Sofi Čerpita.

Daces Rīdūzes simpātija:

 • Kristers Vītols;
 • Elīza – Lizete Millere.

Paldies dalībniekiem par atsaucību, radošumu un prieku darboties!

Paldies pedagogiem par neizsīkstošo enerģiju un ieinteresētiem audzēkņiem!

Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam par sadarbību pasākuma organizēšanā!

Uz tikšanos atkal nākamreiz!

Informāciju sagatavoja: Rīgas Jauno tehniķu centra Lego pulciņa skolotāja Sanita Zīverte