“Jautrais karuselis” Bolderājā

31.maijā, Bolderājā, Stūrmaņu ielā 23, no plkst.12.00 līdz plkst.16.00 norisinājās Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums „Karnevāls „Jautrais karuselis””, kur visiem kopā bija iespēja vērot dažādus priekšnesumus un piedalīties gan radošās, gan sportiskās aktivitātes.

Uz skatuves ar dažādiem priekšnesumiem mūs priecēja Rīgas Interešu izglītības centru audzēkņi, 33.vidusskolas deju un mūzikas kolektīvi, īpašie viesi īru deju studija „Ceili Rue”, studija „Tev un Man”, kā arī ielu vingrotāji ar saviem paraugdemonstrējumiem.

Pasākuma laikā tika organizētas dažādas radošās darbnīcas: „Čaklās bitītes”, kur bija iespēja sev izveidot dažādas zvēru maskas, „Cepurnieka darbnīca”, kur varēja pagatavot krāsainas svētku cepurītes, „Čaklo rūķu darbnīca”, kur tās apmeklētāji tika pie ūsiņām un lūpiņām, kuras varēja izmantot savā foto sesijā, bet „Ziedu feju darbnīcā” varēja pagatavot sev krāsainus papīra tauriņus, bet paši mazākie pasākuma apmeklētāji tika pie skaistiem zīmējumiem uz savām sejiņām.

Pie mums ciemos bija atbraukusi pati Pepija Garzeķe, pie kuras visi tie, kas velējās, varēja piedalīties lielās gleznas tapšanā „Atstāj savu nospiedumu”. Ik viens, kas vēlējās, varēja pielikt savu otas triepienu lielās gleznas tapšanā, bet tie, kuriem vietas uz molberta bija par maz, savus zīmējumus – nospiedumus atstāja turpat uz asfalta.

Sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju pasākuma apmeklētajiem bija iespēja piedalīties plakātu veidošanas konkursā “Kultūru dažādība”, kura ietvaros paredzēts vairot Latvijas skolu bērnu un jauniešu izpratni par sabiedrības dažādību un diskriminācijas negatīvajiem aspektiem. Uzvarētājiem trīs vecuma grupās 1.jūlijā tiks pasniegta īpaši vasarīga un dabai draudzīga balva – velosipēds. Konkursa organizators ir Sabiedrības integrācijas fonds, un tas tiek īstenots PROGRESS programmas projekta „Dažādi cilvēki, atšķirīga pieredze, viena Latvija” informatīvās kampaņas ietvaros.

Tāpat pasākuma organizatori bija piedomājuši par fiziskajām aktivitātēm un savus spēkus apmeklētāji varēja pārbaudīt „Septiņjūdžu šķēršļu joslā”, kur milzu zābakos bija jāpārvar dažādi šķēršļi. Elpu aizraujošu 15 minūšu garu šovu mums demonstrēja ielu vingrotāji, kuri kārtējo reizi pierādīja, ka ar lielu gribasspēku viss ir iespējams, pat vispārgalvīgākie triki!

Par pasākuma drošību rūpējās Neatliekamā medicīniskā palīdzība un Rīgas pašvaldības policija, kuriem līdzi bija bērnu draugs suns Riko, kurš bērniem skaidroja, kā rīkoties dažādās situācijās, kā ievērot satiksmes noteikumus uz ielām, kur zvanīt, ja nepieciešama palīdzība utml.

Pēc pasākuma daudzi tā apmeklētāji izteica atzinīgus vārdus, par to, ka šāda mēroga pasākums notiek tieši vienā no Rīgas mikrorajoniem.

Pasākuma organizatori, Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja”, saka lielu paldies, pasākuma atbalstītājiem: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, Rīgas 33.vidusskolai, UNESCO Latvijas Nacionālai komisijai, Rīgas pašvaldības policijai, Neatliekamai medicīniskai palīdzībai, Rīgas Rēvijai, Priekam.lv, un Skrīveru saldumiem par saldajām dāvanām pasākuma dalībniekiem!