Jaunieši vērtē dalībniekus Starptautiskā izstādē Riga COMM 2016

Daudz runāts par kompetencēs balstītu izglītību, interešu izglītībā šāda pieeja jau ir ikdienā Rīgas 28.vidusskolā un Jaunrades skolā, kuras sadarbojas savu iespēju paplašināšanai un jauniešu dzīvei vajadzīgo kompetenču kompleksai attīstībai.

BT1 izstādes brīvbiļetes jauniešiem sarūpēja interešu izglītības iestāde Jaunrades skola sadarbībā ar BT1 un tas ļāva izstādi apmeklēt audzēkņiem, kuri to citā gadījumā neizdarītu. Rīgas 28.vidusskolas 9.klases skolēni iespēju labprāt izmantoja (skat. attēlā). Jau rakstījām par Jaunrades skolas un Rīgas 28.vidusskolas sadarbību un skolēnu piedalīšanos MINOX 2016 izgudrojumu izstādē, šoreiz skolēni bija kā vērtētāji. No visiem dalībniekiem vērtēšanai bija izvēlēti kopumā vairāki, bet nenoliedzami kā “favorīts” izvirzīts dalībnieks, kura stends bija gaumīgi iekārtots, bet galvenais augstais vērtējums – par izsmeļošiem un vienkāršā valodā sniegtiem paskaidrojumiem. Te jaunieši novērtēja to, cik svarīga ir komunikācijas prasme un idejā ieinteresēta attieksme, arī pašiniciatīva un saziņa dažādās valodās, kā arī dažādību digitālās prasmēs.

Interesanti bija sastapt Riga COMM 2016 uzņēmumu (SIA) Kosters un tā vadītāju Juri Juhņeviču, kurš te pārstāvēja Rīgas uzņēmēju biedrību (skat.attēlā). SIA Kosters atbalsts iepriekšējos Ziemassvētkos slīppapīru veidā ir jūtams arī tagad gan interešu izglītībā, gan skolas formālā programmā. Saruna vēlreiz parādīja, cik būtiski uzņēmējdarbībā ir savstarpēja tieša un personīga komunikācija, kā arī priekšstati un izpratne par jaunākām tehnoloģijām un to izmantošanas vēlmi (ja ir vēlēšanās, jaunās lietas var apgūt darba procesos).

Šonedēļ interešu izglītības un pamatskolas mācību programmās Biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstādes Riga COMM 2016 apmeklējums Ķīpsalā jauniešiem ir vērtīga iespēja, kas ļauj paskatīties uz citiem ar vērtējošu skatu. Jauniešiem bija uzdevums novērtēt katram pēc izvēles 5 ekspozīcijas, ko arī visi izdarīja. Par vērtējumu informēsim arī BT1 izstādes rīkotājus, kā par Jaunrades skolas simpātiju.

 

Vēlreiz gribam pateikt PALDIES gan jauniešu, gan pedagogu vārdā BT1 (par doto iespēju apmeklēt 5.starptautisko izstādi Rīga COMM 2016.

 

 

 

Arnolds Ziemelis,

Jaunrades skolas direktors,

Rīgas 28.vidusskolas interešu izglītības pedagogs

RIPO AUTO programmas autors.