Jaunie elektroniķi izrādīs savus sasniegumus Elektronikas dienā 2016

Rīgā jau trešo gadu pēc kārtas notiks Elektronikas dienas pasākums, kurā Latvijas jaunie elektroniķi sacentīsies meistarības konkursos, kā arī izstādē izrādīs savus labākos darbus. Interesantākie no 34 eksponātiem ir pašu izgatavots vadāms krēsls, metāla detektors, lāzergravieris, spēļu konsole, austiņu pastiprinātājs un bezpilota lidaparāts ar četriem propelleriem jeb kvadkopters.

Elektronikas dienas 2016 pasākumi norisināsies 8.decembrī no plkst.10:00 līdz 17:00 profesionālās izglītības kompetences centra «Rīgas Tehniskā koledža» telpās Rīgā, Braslas ielā 16.

Meistarības konkursos sacentīsies gan profesionālo skolu audzēkņi, gan tehniskās jaunrades pulciņu dalībnieki, kuriem būs jāizgatavo un jāiestrādā automašīnas modelī elektroniska vadības shēma. Savukārt izstādē būs aplūkojami elektronikas novirziena bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades pulciņu dalībnieku iepriekš sagatavoti darbi. Jauno elektroniķu sniegumu izvērtēs žūrija un laureātus sveiks Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija.

Izstāde sāksies 13.30, un to bez maksas aicināti apmeklēt visi interesenti. Apmeklētāji arī varēs iepazīt Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas ceļojošo mācību laboratoriju «TehnoBuss Latvija» – 18 metrus garu autobusu, kas aprīkots ar modernām ražošanas iekārtām. RTU elektronikas klubs izrādīs līnijsekotāju robotu.

Elektronikas dienu 2016 organizē Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) sadarbībā ar Profesionālās izglītības kompetences centru ”Rīgas Tehniskā koledža” un Valsts izglītības satura centu (VISC).

Vairāk informācijas:

Lelde Millere

Projektu vadītāja

PROSPERO Sabiedriskās attiecības

Hanzas iela 16, Rīga, LV-1045

E-pasts: lelde.millere@prospero.lv

Tālr.: 67039769, 26371530