Izstāžu zāles “Rīgas mākslas telpa” izglītojošās programmas “Piloti” nodarbība bērniem “Nojautu kolāža”

Sandras Strēles izstādes “Nostalģija” un Daiņa Trumpja (Dainius Trumpis) izstādes “Nojauta” ietvaros šī gada 13. aprīlī plkst. 11.30 izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” notiks izglītojošās programmas “Piloti” nodarbība bērniem “Nojautu kolāža”.

Nodarbības laikā bērni kopā ar pedagogu ceļos jaunās un daudzsološās gleznotājas Sandras Strēles emocionāli piesātināto gleznu pasaulē, vērojot mākslinieces attēlotos ikdienas novērojumus un ikvienam pazīstamās izjūtas lielformāta gleznu sērijā. Tāpat bērni pētīs arī Daiņa Trumpja (Dainius Trumpis) radītos darbus, kam raksturīga bildes “izslīdēšana” no rāmja, radot sajūtu, ka telpa ir daļa no bildes sastāvdaļas.

Pēc mākslinieku attēloto sadzīves ainu un mirkļu fiksāciju vērošanas, bērni uzzinās, ka kolāža  ir dažādu fragmentu apvienojums ar nolūku radīt ko jaunu. Veidojot mazas un lielas kolāžas no dažādiem materiāliem, bērniem būs iespēja iepazīt, kā ikviens elements, krāsas laukums un faktūra, kas ievietoti kopējā kompozīcijā, rada vienotu stāstu, kas plešas ārpus ierastajiem rāmjiem.

Izglītojošās nodarbības paredzētas bērniem vecumā no 5 līdz 8 gadiem. Dalības maksa par nodarbību ir 7 eiro, tajā iekļauti visi nodarbībai nepieciešamie materiāli un darba apģērbs. Nodarbība ilgst divas stundas. Bērnu vecāki šajā laikā ir laipni aicināti atstāt savas atvases pedagoga uzraudzībā un apmeklēt izstādes.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikt dalībnieku savlaicīgi pa tālruni 67026726 vai sūtot informāciju elektroniski uz e-pastu: makslastelpa@riga.lv, norādot nodarbību datumu.